Çözüldü Gigabyte A320M S2H Windows açılmıyor ve klavye çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Onur_9911

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Boot ile ilgili birtakım sorunlar daha önce de vardı. Windows 10 BIOS'ta Power on by keyboard gibi bir kısım gördüm ardından herhangi bir tuşa basınca bilgisayarın açılması için any seçeneğini seçtim. Ardından PC'ye reset attım ve Secure Boot press any Key gibi bir kısım geldi. Klavye çalışmadığı için hiçbir şeye basamıyorum. PC açılmıyor ne yapmalıyım?
BIOS sıfırlama gerekiyorsa nasıl yapabilirim?
Anakart: Gigabyte A320M S2H.

Çözüm
Bilgisayarınızı güçten söküp BIOS pilini çıkartın.
Ve BIOS sıfırlama tuşuna basın.
Eğer varsa BIOS jumperı olur onu da söküp biraz beklerseniz sıfırlanır diye düşünüyorum.
Eğer varsa BIOS jumperı olur onu da söküp biraz beklerseniz sıfırlanır diye düşünüyorum.

Çözüm

BIOS jumperi yok, görünürde BIOS pili de yok sanırım ekran kartının altında kalıyor. Ekran kartını söküp BIOS pilini çıkarıp 15 dk bekleyip geri takmayı deneyeceğim.
Sorun çözüldü teşekkür ederim fakat ben sorunun neden kaynaklandığını anlamadım. Ben klavyeden bir tuşa basınca bilgisayarımı açabilmek istiyorum. Bunu sorunsuz bir şekilde nasıl ve nereden yapabilirim?
Sorun çözüldü teşekkür ederim fakat ben sorunun neden kaynaklandığını anlamadım. Benim kasam biraz uzakta ve masanın altında olduğundan klavyeden bilgisiyayarı başlatabilmek istiyorum bunu sorunsuz bir şekilde nasıl yapabilirim?

BIOS jumperi yok, görünürde BIOS pili de yok sanırım ekran kartının altında kalıyor. Ekran kartını söküp BIOS pilini çıkarıp 15 dk bekleyip geri takmayı deneyeceğim.
Sorun çözüldü teşekkür ederim fakat ben sorunun neden kaynaklandığını anlamadım. Ben klavyeden bir tuşa basınca bilgisayarımı açabilmek istiyorum. Bunu sorunsuz bir şekilde nasıl ve nereden yapabilirim?
Sorun çözüldü teşekkür ederim fakat ben sorunun neden kaynaklandığını anlamadım. Benim kasam biraz uzakta ve masanın altında olduğundan klavyeden bilgisiyayarı başlatabilmek istiyorum bunu sorunsuz bir şekilde nasıl yapabilirim?

Sorun çözüldü teşekkür ederim.

Sorun çözüldü teşekkür ederim.

Fakat ben klavyeden bilgisayarı başlatabilmeyi istiyorum nerede yanlış yaptım acaba?
Nasıl klavyeden bilgisayarı başlatabilirim bilginiz var mı?

Geri
Yukarı