GIGABYTE AB350 BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

Hielaph

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba. Sıfır AMD Ryzen 5 2600x işlemci alacağım. Bir arkadaşımdan ise 2. el Gigabyte AB350 Gaming model anakart aldım. Ancak anakartın AMD Ryzen 2K işlemcileri için gereken BIOS güncellemesi yapılmamış. Ben bunu kendim nasıl yapabilirim? Servise göndermek uzun sürecek. Bununla ilgili rehber video önerebilecek var mı? Bu işlem zor bir işlem mi? Mutlaka serviste mi yapılması gerekiyor?

Servise göndermenizde fayda var. Çünkü 1.nesil AM4 işlemci takılmadan BIOS update edilmez. Eğer bir yakınınızda 1.nesil Ryzen yada AM4 işlemci varsa gerçekleştirebilirsiniz. Normalde çok basit bir işlem.

1. Nasıl işlemci bulurum sorun yok. Garanti dışı kalmıyorsa öyle yapayım.
Hayır kalmaz. Ekran kartı sürücüsü yükseltme gibi düşünebilirsiniz. Garantiye hiçbir zarar vermez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır kalmaz. Ekran kartı sürücüsü yükseltme gibi düşünebilirsiniz. Garantiye hiçbir zarar vermez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı