Gigabyte AB350 Gaming 3 BIOS Update Sorunu

Cute Critter

Hectopat
Daha fazla  
Yardıma ihtiyacım var, daha bu gün topladığım sistemim AB350 Gigabyte Gaming 3 anakartı ve r5 1600 sistemi topladıktan sonra BIOS'a girdim BIOS kasıyordu, ben de Windows kurar kurmaz BIOS indirip güncelleyeyim dedim. Gigabyte'a sitesinden anakarta uygun BIOS indirip BIOS'tan update gerçekleştir işlemcime başladım, USB gözüktü şu anki sürümü ve hangi sürüme yükseltileceği yazıyordu ve doğruydu ben de update işlemini başlattım %100 olduktan sonra reset attı birdaha ki açılmadı, yardım edin görüntü gelmiyor, sistemden Clear BIOS ya da BIOS pili çözümlerini denedim olmuyor.

Yardıma ihtiyacım var, daha bu gün topladığım sistemim AB350 Gigabyte Gaming 3 anakartı ve r5 1600 sistemi topladıktan sonra BIOS'a girdim BIOS kasıyordu, ben de Windows kurar kurmaz BIOS indirip güncelleyeyim dedim. Gigabyte'a sitesinden anakarta uygun BIOS indirip BIOS'tan update gerçekleştir işlemcime başladım, USB gözüktü şu anki sürümü ve hangi sürüme yükseltileceği yazıyordu ve doğruydu ben de update işlemini başlattım %100 olduktan sonra reset attı birdaha ki açılmadı, yardım edin görüntü gelmiyor, sistemden Clear BIOS ya da BIOS pili çözümlerini denedim olmuyor.
Yapılan bir işlemde sorun oluşmuş sanırım. Mevcut yazılımın sıfırlanması gerekiyor. En temizi servise götürün hemen hallediyorlar bu tarz sorunları.

Merhaba hangi BIOS sürümüne güncellediniz acaba. Bendede Gigabyte GA-AB350M Gaming 3 anakart vardı F5 BIOS sürümünü F7a'ya güncelledim sistem geç açıldı ve BIOS'a tekrar girdiğimde BIOS sürümü F2 olarak gözüktü düşündümki ana BIOS gitti yedek BIOS'a geçti bende tekrar F5'e güncelledim sorun olmadı daha sonra F7a'ya tekrar güncelleyince sistem açılmadı servise gönderdim ve iade kararı çıktı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı