Gigabyte Anakart Fan Hızı Ayarlama

WatchOZT

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba,
Yakın zamanda kasama bir işlemci fanı almak istiyorum. Fx-6100 işlemcim stok fan ile çok ısınıyor ve çok ses çıkarıyor. İşlemci fanı olarak Cooler Master TX 3 modelini düşünüyorum. Birde kasamın arka tarafına fan takarak hoş bir görüntü elde etmek istiyorum. Geçen aylarda kendime Cooler Master SickleFlow fan aldım. Fanı ilk taktığımda çok sessizdi. Ama kasama takınca o kadar çok ses geldi ki bende hemen çıkardım ve aynı gün içinde iade ettim. Bios'a girdim fakat o kadar kurcalasam da fan hızlarını düşüremedim. Anladığım kadarıyla kasa bir şekilde titriyor titremeden dolayı da çok ses çıkarıyor. Bende dedim bu sefer Corsair bir fan alsam. Yine aynı sorun olur mu veya hız düşürmeyi ben mi bulamadım ? Anakartım Gigabyte GA-780T.

Anakartın Easy Tune6 programını destekliyor, öncelikle bu yazılımı indir ve kur.
Daha sonra 3 pinli SirckleFlow fanını anakartındaki 4 pinli bağlantılara tak.
En son yazılım üzerinden gerekli ayarlamaları yap.

Anakartın Easy Tune6 programını destekliyor, öncelikle bu yazılımı indir ve kur.
Daha sonra 3 pinli SirckleFlow fanını anakartındaki 4 pinli bağlantılara tak.
En son yazılım üzerinden gerekli ayarlamaları yap.
İndirdim yazılımı ve kurdum. Smart bölümünden değişiklik yaptım cpu fanını etkiledi. Default yaptım arada fan hızlanıyor arada azalıyor. Atıyorum ben normal fan aldım. Programın neresinden ayarlayacağım hızını ?

AppCenter programını indirin GIGABYTE Latest 9 Series Software Utilities
Ondan sonra aynı siteden üst taraftaki sytem tweaking kısmından easy tune indirin. Çok basit bir arayüzü var. Hem de türkçe.

Ayrıca aynı siteden gigabyte'ın farklı programlarını da indiribilirsin. @BİOS adlı bir program var o da otomatik bios güncelliyor mesela.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı