Gigabyte Aorus 15P-XC nasıldır?

Bütçe
18000

KeremAkyuz

Decapat
Merhaba, önümüzdeki 15-20 gün içinde dizüstü bilgisayar almak gibi bir niyetim var. Şu an kafamda Gigabyte'ın Türkiye'ye yeni getirdiği Aorus 15P-XC ancak MUX Switch sorunu çok kafamı karıştırıyor. Bu bilgisayarda bu sorun var mıdır? Bilgisi olan arkadaşlar var mı? Bu bilgisayarda kafama en çok yatan şey RTX 3070'in 130W oluşu. Bunun bir de 4K OLED ekrana sahip Gigabyte Aero 15 OLED KC diye bir küçük kardeşi var ancak fan sesi beni kendisinden çok soğuttu. İzlediğim incelemelerde Aorus 15P-XC modelinin fan sesine denk gelmedim. Fan sesi Aero 15 OLED KC kadar sıkıntılı mıdır? Sizce bütçe biraz daha zorlanıp 15P-XC alınır mı? Farklı alternatiflere mi yönelmeli miyim? Bu alternatifler nelerdir? Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Almayı düşündüğüm dizüstü bilgisayarın linki:

Hocam sizin fikriniz ama laptoplar için fan sesi bence en son düşüneceğiniz şey olsun. Donanımdan ödün vermeyin bütçe dahilinde. Ne kadar soğutma iyi de olsa ultrabooklar gibi sessiz deneyim her zaman vaat etmeyebilirler. Yükte zaten ses çıkacak. Yine de siz bilirsiniz. MUX Switch bu fiyatlara çıktıktan sonra olmalı kesinlikle. Bu modelde var mı bilmiyorum. 4K OLED olan kaç Hz ?

Hocam sizin fikriniz ama laptoplar için fan sesi bence en son düşüneceğiniz şey olsun. Donanımdan ödün vermeyin bütçe dahilinde. Ne kadar soğutma iyi de olsa Ultrabook'lar gibi sessiz deneyim her zaman vaat etmeyebilirler. Yükte zaten ses çıkacak. Yine de siz bilirsiniz. MUX Switch bu fiyatlara çıktıktan sonra olmalı kesinlikle. Bu modelde var mı bilmiyorum. 4K OLED olan kaç Hz?

Ses konusunda az önce birkaç dizüstünün daha fan sesini dinleyince yorumunuza hak verdim. 4K OLED ekranın Hz değerini ne sitesinde görebildim ne de bir inceleme videosunda. İtopya 144Hz yazmış ama doğru olduğunu düşünmüyorum. Anladığım kadarıyla 4K OLED olan oyun için değil de daha çok stüdyo ve render işleri için yapılmış. O yüzden 60Hz'den fazla olduğunu düşünmüyorum ben.
4K OLED ekrana sahip olan ürünün linki:
Fan sesi olmayan laptop arıyorsanız bulamazsınız, hespinde var çokça. Maksimum bütçeniz nedir ve bekleme şansınız var mı?
18 bin aslında bütçem. Evet ya bu olmalı diyebileceğim bir dizüstü için 19 bine çıkabilirim. Hazırlık öğrencisiyim ve hazırlık sınıfını bitirdim. Fiyatlar daha da uçmadan bilgisayar işini aradan çıkarmak istiyorum. Eğer beklememe değecek bir şey varsa tabii ki beklerim.

18 bin aslında bütçem. Evet ya bu olmalı diyebileceğim bir dizüstü için 19 bine çıkabilirim. Hazırlık öğrencisiyim ve hazırlık sınıfını bitirdim. Fiyatlar daha da uçmadan bilgisayar işini aradan çıkarmak istiyorum. Eğer beklememe değecek bir şey varsa tabii ki beklerim.
Legion 5/5 Pro bekleyebilirsiniz bekleme şansınız varsa. Bekleme şansınız yoksa Aorus 15 3070 alın bence, 4K ekran içerik üretici değilseniz mantıklı değil.

Bakayım hocam Legionlara. Teşekkürler. MUX Switch hakkında bir fikriniz var mı peki? Aorus 15 serisi dizüstü bilgisayarlar MUX Switch bulunduruyor mu?

Bakayım hocam Legionlara. Teşekkürler. MUX Switch hakkında bir fikriniz var mı peki? Aorus 15 serisi dizüstü bilgisayarlar MUX Switch bulunduruyor mu?
Aorus 15G'de bulunuyor ancak 15P konusunda fikrim yok. Aynı cihazlar, olduğunu düşünüyorum. Firmadan bilgi almak en mantıklısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı