Gigabyte Aorus 27" AD27QD Nasıldır?

Çözüm
W
@Silinen üye monitörü aldım diyelim. Aldıktan sonra bir sıkıntısı olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Color banding gibi sorunlar oluyormuş, ölü piksel gibi sorunlar oluyormuş. Bunları nasıl test edebilirim?

Siz böyle söyledikçe iyice yapışasım geliyor monitöre. :D
O testleri yapmak için programlar vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bu konuda net bilgiye sahip değilim maalesef. Monitör kısmı zevkinize kalmış. İsterseniz AORUS da alabilirsiniz. Ben 1700₺’nizin cebinizde kalması için öneri yaptım :)
Yok canım yazılanlar doğru :) Gerçek 10 bit panel 1,07 milyar rengin tamamını sunar, ama pahalıdırlar. Benim belirttiğim sahte 10 bit ise 8 bit + FRC’dir. FRC, bildiğimiz hızaşırtma :) 8 bit ise 16,7 milyon renk sunuyor. Bu FRC ile birlikte 1,07 milyar renk sunmaya çalışıyor ama tabi ki bir gerçek 10 bit panel gibi de olmaz :) @GCN bu konularda daha bilgili, yardımcı olacaktır.
Anladım. PC toplamaya zaman az kaldıkça açıkçası biraz heyecanlanıyorum. :D Kara Cuma indirimlerinde RTX2070 alacağım için monitöre bu yüzden maksimum 4000 TL bütçe ayırmıştım.

Anladım. PC toplamaya zaman az kaldıkça açıkçası biraz heyecanlanıyorum. :D Kara Cuma indirimlerinde RTX2070 alacağım için monitöre bu yüzden maksimum 4000 TL bütçe ayırmıştım.
Önerdiğim monitör aslında gayet yeterli. Fiyatı şöyle 1800₺ falan olsa güzel olur benim için de :) Tabi ki para sizin. Ama şöyle bir şey de var, 2070 için alacağınızı belirtmişsiniz. Yanlış anlamayın da, monitörün fiyatı ekran kartıyla neredeyse aynı :D Sizin zevkinize kalmış.

Önerdiğim monitör aslında gayet yeterli. Fiyatı şöyle 1800₺ falan olsa güzel olur benim için de :) Tabi ki para sizin. Ama şöyle bir şey de var, 2070 için alacağınızı belirtmişsiniz. Yanlış anlamayın da, monitörün fiyatı ekran kartıyla neredeyse aynı :D Sizin zevkinize kalmış.
Bilgisayarımın en pahalı parçası monitörüm :) ViewSonic VP2768. Alım gücü ve ihtiyaçlarla doğru orantılıdır bu. Aorus'un kronik bir sorunu yoksa özellikleriyle IPS oyuncu monitörü arayanlar için güzel bir seçim olur.

Monitörün tasarımı IPS oluşu acayip bir şekilde alma isteği uyandırıyor içimde ama sorunlu mudur? Değil midir? Ürün yeni piyasaya çıktığı için geri vites de yaptırıyor. :D

Bilgisayarımın en pahalı parçası monitörüm :) ViewSonic VP2768. Alım gücü ve ihtiyaçlarla doğru orantılıdır bu. Aorus'un kronik bir sorunu yoksa özellikleriyle IPS oyuncu monitörü arayanlar için güzel bir seçim olur.
Tabi ki monitör daha pahalı olabilir de, 2070’den daha pahalı olması adama koyar be :D Tabi ki güzel bir seçim olur ama 4000₺ eder mi, burası asıl soru işte :)
@Silinen üye Benim de takıldığım nokta orada aslında gerçekten 4000 TL'ye değecek mi düşüncesi. :D
Benim şahsi düşüncem 2K 144Hz bir monitör için 4000₺ fazla pahalı olur. Önerdiğim monitörle farkları ise AORUS’un paneli IPS, tepkime süresi daha düşük ve renk desteği. Zaten IPS ile VA panel ile aralarında ahım şahım bir farkı yok. Tepkime süresi yanlış görmediysem 4 veya 5ms idi. Gayet iyi değerler. Renk desteği konusu ise panelin gerçek veya sahte 10 bit olmasına bağlı. Size önerdiğim monitörün benzerine sahip olan @FrontPage. ’yi etiketliyorum, deneyimlerini aktarırsa iyi olur gerçekten :)

Gerçekten teşekkür ederim, ilk kez sistem toplayacağım için bir çok endişelerim var bu nedenle çok didik didik ediyorum sorularla. Kusura bakmayın. :D

Monitör gerçek 10-bit değil, 8-bit+FRC. Sitesinde de belirtiyor bunu zaten. Gerçek 10-bit IPS monitörler de epey pahalı. Hatta benim gördüklerim bu monitörden bile pahalılar. Yine de monitör gerçekten çok iyi, en iyi oyuncu monitörü bile diyebiliriz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı