Gigabyte Aorus B450 Elite Alınır mı?

Hocam şöyle bir sistemin içinde düşünüyordum. Önce mATX anakart alacaktım. Ama kasa ATX olduğundan ATX'e yönel dediler. Bu işlerden hiç anlamam ama OC yapmaya uygun bir anakart mı? Herhangi bir sorunu mevcut mu? Bu parçalarla uyumlu çalışır mı?

Eki Görüntüle 425500

Kasa soğutmanız ve işlemci soğutucunuz yeterli olursa overlock da yaparsınız tabiki belli bir düzeye kadar.
Sırf App Center gibi saçma bir programı yüzünden Gigabyte öneremiyorum. @241046 İmzanızdaki sistem dikkatimi çekti. Ben de 3700x ile Gigabyte Aorus Ultra kullanıyorum. Sizde de BIOS arayüzü yavaş ve PC geç açılıyor mu? BIOS güncellemesi çıksın diye bekliyorum. Fan ses problemi vardı, güncelleme ile düzeltildi.

Hocam ben parçaları yeni sipariş ettim, Çarşamba günü elime ulaşacak. Kurup denedikten sonra buraya yazarım senin dediğin şeyler var mı yok mu diye.
Alita, sistemi kurdum ben çok şükür. İlk etapta stabilitede sorunlar vardı fan hızları XMP de sıkıntı oldu çözdüm sonradan. Ramleri XMP yapmak isterseniz A2-B2 ram slotlarına takın demişler. Normalde A1-B1 öneriliyor ama neyse. Açılış ilk başlarda yavaştı dediğin gibi sonradan ram slotlarını düzeltince ve gerekli bios update ve firmware yüklemelerini yapınca düzeldi.

Sırf App Center gibi saçma bir programı yüzünden Gigabyte öneremiyorum. @241046 İmzanızdaki sistem dikkatimi çekti. Ben de 3700x ile Gigabyte Aorus Ultra kullanıyorum. Sizde de BIOS arayüzü yavaş ve PC geç açılıyor mu? BIOS güncellemesi çıksın diye bekliyorum. Fan ses problemi vardı, güncelleme ile düzeltildi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı