Gigabyte Aorus Elite B450 vs ASUS TUF B450M

mert_tr52

Centipat
Merhabalar. Anakart almayı planlıyorum ve iki anakart arasında kaldım. ATX bir anakart alacağım. ASUS TUF B450M-PLUS GAMING ATX ve Gigabyte B450 Aorus Elite ATX arasında kaldım. Sizce hangisi daha mantıklı? Sanki Gigabyte görünüş açısından daha güzel gibi geldi. Aklıma o yatıyor biraz daha ama size danışmak istedim. İşlemci modelim Ryzen 3 3100.

İkisi arasından Aorus Elite daha iyi sanırım, emin değilim.
@Mithat Berhan.

Hocam Micro ATX anakart almayı hiç düşünmüyorum çünkü ekran kartım kalın büyük biraz anakartım kayboluyor resmen. Hatta ekran kartımın fanları anakartın en altındaki kablolara nadiren de olsa çarpıyor. Önerdiğiniz anakartta güzel ama ben biraz olayın görselliğindeyim hem de A serisinden B serisine geçme ihtiyacı duyuyorum.

Aorus Elite modelindeki ARGB/RGB başlıkları sayesinde ek ışıklandırmalar bağlayabilirisniz. O açıdan daha mantıklı ancak B550 anakartlar görüntü ve diğer şeylerde daha başarılı.

B450'den ne farkı vardır hocam bilmiyorum tam olarak kusura bakmayın soruyorum ama. Overclock kesinlikle düşünmüyorum. İleride yükseltme anlamında pek bir şey yapmayacağım gibi duruyor şu anlık. Hem B550'ler çok pahalıymış o kadar para verebileceğimi sanmıyorum. RAM yükseltmesi gibi bir takım şeyler de yapacağım için anakarta bu kadar yüksel bir bütçe ayıramayabilirim.

Geri
Yukarı