Gigabyte Aorus GeForce RTX 3080 Gaming Box 16.937 TL!

3090 modeli hakkında bir yorum:
Pros: - Feels like a premium product, which it should at this price point
- The two 120 mm fans on the radiator are surprisingly quiet and do a good job of keeping the card cool.
- Comes with a nice bag for transporting

Cons: - Thunderbolt 3 interface (not a big deal if you can connect to it. I ended up taking out the card and connecting as usual to my motherboard's PCIe connector.)
- Slight coil whine but that's a given with modern cards

Overall Review: EDIT: The GPU died on me. I was using the computer when it suddenly shut off and wouldn't turn back on. I discovered that if I unplugged the card from my system, it turned back on and it's working just fine with my old GPU. I've submitted a ticket to Gigabyte to get a replacement.

I bought this for the card which I took out of the enclosure so I could connect it to my motherboard's PCIe connector. Otherwise, you'll have to use the Thunderbolt 3 connection.

I was surprised by how quiet the fans are and how well they keep a cool temperature. The enclosure has a nice, smooth feel to it which I really liked. I felt a little bad taking the card out of it but that's on Nvidia for not manufacturing enough cards.

The bag for transporting the enclosure is really nice. If you can afford this and are tired of playing the F5 game, you might want to look into this. Better than giving scalpers your money and if you don't have a Thunderbolt 3 connection, you can at least take the card out and still use it.
Türkçesi:
Artıları: - Bu fiyat noktasında olması gereken birinci sınıf bir ürün gibi hissediyor
- Radyatördeki iki 120 mm'lik fan şaşırtıcı derecede sessizdir ve kartı serin tutmak için iyi bir iş çıkarır.
- Taşımak için güzel bir çanta ile birlikte gelir

Eksileri: - Thunderbolt 3 arayüzü (bağlanabilirseniz önemli değil. Kartı çıkarıp her zamanki gibi ana kartımın PCIe konektörüne bağladım.)
- Hafif bobin vızıltısı ama bu modern kartlarda veriliyor

Genel İnceleme: DÜZENLEME: GPU benim üzerimde öldü. Bilgisayarı aniden kapandığında kullanıyordum ve tekrar açılmıyordu. Kartı sistemimden çıkardığımda tekrar açıldığını ve eski GPU'mda gayet iyi çalıştığını keşfettim. Bir yedek almak için Gigabyte'a bir bilet gönderdim.

Bunu, ana kartımın PCIe konektörüne bağlayabilmek için kasadan çıkardığım kart için aldım. Aksi takdirde Thunderbolt 3 bağlantısını kullanmanız gerekir.

Fanların ne kadar sessiz olduğuna ve sıcaklığı ne kadar soğuk tuttuklarına şaşırdım. Muhafazanın hoş ve pürüzsüz bir havası var ki bu gerçekten hoşuma gidiyor. Kartı çıkarırken biraz kötü hissettim ama bu Nvidia'da yeterli kart üretemediği için.

Muhafazayı taşımak için çanta gerçekten güzel. Bunu karşılayabiliyorsanız ve F5 oyununu oynamaktan sıkıldıysanız, buna bakmak isteyebilirsiniz. Scalper'lara paranızı vermekten daha iyidir ve Thunderbolt 3 bağlantınız yoksa, en azından kartı çıkarabilir ve yine de kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun gibi bir şey ama içindeki ekran kartı çıkartılamayanı gibi düşün..
Sanırım çıkartılıyor, yanlış anlamadıysam yukarıda yorumunu paylaştığım adam çıkarmış.

@Ahmet DAL hocam, hayırlı uğurlu olsun. Süreç hakkında bizi de bilgilendirebilir misiniz? :)

Tabii ki öncelikle yurt dışına açık bir kredi kartı veya banka kartınız olması gerekiyor. Bazı banka kartları 3D Secure istiyor Enpara ve bazı bankalar ise istemeden halledebiliyorsun. Newegg sizin adınıza vergisini vs ödüyor ülkeye girişte herhangi bir problem yaratmıyor 2 adet Thunderbolt 3 çıkışlı bir anakart aldım şimdi sistemin tamamen gelmesini bekliyorum tahminen 26'sı gibi elime geçecek tüm ürünler burada bilgilendiririm isteyeni. Bir sorun yaşayacağım kısım BIOS kısmı onu da hallederim tahminimce.

Edit: Thunderbolt 3 cıkışı olmayan arkadaşlar ekran kartını söküp anakarta takabilir. Mining için vs almış arkadaşlar ise alt takım alarak ekran kartlarını haznelerinden sökerek sıvı soğutmalı şekilde kullanabilirsiniz.

Tabii ki öncelikle yurt dışına açık bir kredi kartı veya banka kartınız olması gerekiyor. Bazı banka kartları 3D Secure istiyor, Enpara ve bazı bankalar ise istemeden halledebiliyorsun. Newegg sizin adınıza vergisini vs ödüyor ülkeye girişte herhangi bir problem yaratmıyor.
Evet hocam, bu bilinen kısımdı. Laptop alan hocalarımda da böyle olmuştu.

Benim de olmak üzere çoğu kişinin takıldığı kısım şurası: "1500 Euro üstünde ne olacak?" sorusuydu. Açıkçası ben de Newegg'in bu konuda sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum ama siz 2 tane almışsınız. Gümrüğün ticari olarak algılaması gibi bir durum olabilir mi?

2 adet Thunderbolt 3 çıkışlı bir anakart aldım, şimdi sistemin tamamen gelmesini bekliyorum. Tahminen 26'sı gibi elime geçecek tüm ürünler.
Laptop alanların laptopları 4 günde gelmişti diye hatırlıyorum.

Burada bilgilendiririm isteyeni.
Çok teşekkürler hocam :)

Bir sorun yaşayacağım kısım BIOS kısmı, onu da hallederim tahminimce.
Halledersiniz umarım, tekrardan hayırlı olsun. Yurt dışından bir şeyler almaya çekinenler var, Türkiye'de bu fiyatta böyle bir şey bulunabilir miydi? 🤷‍♂️ Onlara artık bunu da gösterebileceğim. :)

Evet hocam, bu bilinen kısımdı. Laptop alan hocalarımda da böyle olmuştu.

Benim de olmak üzere çoğu kişinin takıldığı kısım şurası: "1500 Euro üstünde ne olacak?" sorusuydu. Açıkçası ben de Newegg'in bu konuda sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum ama siz 2 tane almışsınız. Gümrüğün ticari olarak algılaması gibi bir durum olabilir mi?

Laptop alanların laptopları 4 günde gelmişti diye hatırlıyorum.

Çok teşekkürler hocam :)

Halledersiniz umarım, tekrardan hayırlı olsun. Yurt dışından bir şeyler almaya çekinenler var, Türkiye'de bu fiyatta böyle bir şey bulunabilir miydi? 🤷‍♂️ Onlara artık bunu da gösterebileceğim. :)
Vallaha hocam 1500 euro üstü sıkıntı oluyor gibi bir durum olması imkansız öyle bir saçmalık olamaz çünkü yurt dışından 20x 30x ekran kartı getirten var bu siteden veya amazon gibi benzeri sitelerden. Ayrı Ayrı sipariş verdim hem ben : ) birde öyle durum var. Ticariye yakalanma gibi bir durum söz konusu değil 100-200 bin TL civarı tek seferde ürün alan da var bu gibi sitelerden onlar yakalanmıyorsa siz hiç yakalanmazsınız ayrıca vergisini verdiğiniz bir ürünün neden telaşına kapılalım ki newegg eğer vergi fazla gelirse kendisi ödeyeceğini garanti ediyor gibi bir durum mevcut bu zamana kadar da ödeyen yok zaten :).

Yurt Dışından birşey almaya çekinenleri anlıyorum ama Türkiye'de olmayıp yurt dışında mevcut olan ürünler için kullanabilirsiniz lattop , grafik kartı , masaüstü bilgisayar, işlemci , anakart vb saymakla bitiremem gümrük vergisi dahil fiyatını newegg ve amazon sipariş kısmında gösteriyor genelde, yok gümrüğe takıldı yok çamura battı gibi bir durum söz konusu değil. Gümrüğe takılan ürününüzü newegg geri iadesini yapıyor ki öyle bir durum söz konusu olamaz.(sanırsın newegg temsilcisiyim..) adamlar amazon japonya 'dan sayısız şekilde kart sipariş ediyor aylarca (2 ay gibi bir süre) ardından amazon japonya Türk kullanıcılarını banlıyor ürün satın aldığında.. :) Bizimkilerde yurt dışından tırnak makası almaya korksun. Arkadaşlar uyarıyorum sadece belirli sitelerden alışveriş yapınız. Diğer türlü sitelerden dolandırılma ihtimaliniz yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı