GIGABYTE GeForce RTX 3080 Ti GAMING OC 22.500TL!

Alınmaz çok pahalı onun yerine RX 6900 XT alınması daha mantıklı.
RT+DLSS noldu?
Boş işmiş. Hahahha.

AMD'ye karta para vermem.
AMD kart alacağıma 3060 alırım 1080p oynarım daha iyi.
Bu benim kafa.
Eki Görüntüle 1374078Eki Görüntüle 1374079

Aynen bayağı daha güçsüzmüş :D Daha işin içinde RT ve DLSS de yok tabii. Yazılım konusunu hiç işin içine bile sokmuyorum. 6900 XT, F/P bir GPU'dur; en iyi değildir.
Sağ ol.

6900 XT 2400 çıkıyor fabrikadan OC yapınca 2850’ye kadar gidiyor.
XTXH almadığın sürece o frekansa çıkamazsın. XTXH en ucuz model de Z Trio ve 19000 TL civarında dolaşıyor. Soğutması da iyi bir model değil.

IMG_20220430_141251.jpg

Kas gücü olarak da 3080Ti daha önde. Daha işin içine Ray Tracing girmeden farkını ortaya koyuyor.

Ki Ray Tracing teknolojisine bulaşılmayacaksa bu kadar para vermenin mantığı nedir?

Ben topladığım sisteme RTX 3080 aldım kas gücü olarak daha güçlü olan RX 6900 XT dururken çünkü sırf Ray Tracing'in tadına bakabilmek için bilgisayar topladım. Ayrıca, Render de yapacağım için CUDA teknolojisi çok iyi bir ekstra benim için.

Ray Tracing açmayacaksanız ve Rendering yapmayacaksanız RX 6700 XT ve RX 6800 XT bile işinizi görür.

Stabil bir sistem dizerseniz 60FPS gayet yeterlidir ki RX 6700 XT ve RX 6800 XT 4K çözünürlükte bile 60'in altına düşmez.

Stabil 60 FPS ile 120 FPS'in pek bir farkı yok.
En azından bana öyle geliyor.

Şu videoyu izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kendi videom.
GTA5'te 1080p ultra ayarlarda *stabil* 30 FPS alıyordum.
Oynarken hiçbir şikayetim yoktu. Sistem stabil olduğu için sanki 60 FPS'te oynuyormuşum gibi geliyordu.

Sonuç: Bu kadar para verilmişken Ray Tracing tadına bakılması gereken bir teknoloji olduğu için VRAM 8 GB ve altına düşmedikçe tercihim hep RTX kartlardan yana olacaktır. Rendering avantajı da var tabii.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı