Gigabyte Aorus MUX Switch'siz laptop alınır mı?

Oyun içinse önemli. Intel kartı devre dışı bırakarak görüntünün tamamen NVIDIA üzerinden oluşturulmasını sağlıyor. Bu da FPS arttırıyor. Fakat o cihaza ikinci bir monitör takarsanız o monitörede görüntüyü NVIDIA verir.

Bende almayı düşünüyorum estimated sales tax 66 dolar ekliyor. Peki gümrükte başka vergi çıkar mı?

Çünkü güzel bir ürün ve satıcı tarafındaki bilgiler nasıl ve Türkiye gönderim var mıdır?

Tanıdığım bir arkadaşla getirtebilirsem tabii riskleri var ama başka çare yok gibi duruyor.

Bende almayı düşünüyorum estimated sales tax 66 dolar ekliyor. Peki gümrükte başka vergi çıkar mı?

Çünkü güzel bir ürün ve satıcı tarafındaki bilgiler nasıl ve Türkiye gönderim var mıdır?

Tanıdığım bir arkadaşla getirtebilirsem tabii riskleri var ama başka çare yok gibi duruyor.
Amerika’da her eyletin farklı kuralları var. Her eyalet başka devletmiş gibi düşünün (zaten o yüzden Amerika Birleşik Devletleri deniyor) her eyaletin farklı vergisi var ve bu yüzden alışveriş yaparken marketlerde veya bu gibi sitelerde vergi yazmaz. Şehri seçtikten sonra estimated sales tax dediğiniz vergi yazılıyor, mesela ben Houston’dan alacağım için ben 98 dolar vergi ödeyeceğim. Ayrıca ben Gümrük Müdürlüğü’nü arayıp bilgi edindim ve onlar da bana ülkeye girerken 1 bilgisayar sokma hakkı olduğunu söylediler. Google’a Gümrük Müdürlüğü iletişim yazıp numarasını öğrenebilir ve arayıp sorabilirsiniz. Bu yüzden arkadaşınız getirebilir, fakat kutusundan çıkarıp, bir çantaya koyması gerek, çünkü eğer kutusuyla geçirmeye çalışırsanız, bilgisayarı ticari amaçla (satış vb.) geçirdiğiniz düşünülüp vergi alınıyormuş. Bu bilgiyi de telefonda söylediler. Ayrıca Türkiye’ye gönderim yok ama Türkiye’ye gönderim yapan bir siteden alırsanız (newegg gibi) vergi ödemeniz gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı