Gigabyte Aorus RX 570 FurMark testinde ses geliyor

Keremyvz332

Decapat
Bugün Gigabyte'nin Aorus RX 570 modelini aldım. Test ederken biraz sesli bir ortamdaydım, fark etmedim ama eve gelince FurMark'ta spaceye basıp ortadaki şeyi kaldırınca ses geliyor. Geri açınca ses gidiyor.

ses dosyası

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine hemen hemene her ekran kartında Fan'ın soğutma bloğunu milimetrik bir farkla teğet geçmesi ya da sürtmesi yüzünden oluşur, bu üreticiden üreticiye değişir, yok abi RX 570 çöp olduğu için böyle ses çıkarıyor gibisinden sözler yanlıştır ve alakası yoktur, Asus modellerde Coil Whine olmazken Aorus ya da MSI modelde olabilir bu tamamiyle üreticiyle alakalı, bir sorun teşkil etmiyor, zaten FurMark ekran kartını baskı altına sokarak ne kadar ısındığını test etmek için yapılmış bir benchmark programı olduğu için bu ses sadece ekran kartı ısınıp Fan'lar tam kapasitede çalıştığında çıkar normal oyun oynarken çıkçağını sanmam, ama ısı değerlerini yazmanda bir fayda var.
boşta 45 stres altında maks 75 derece falan witcher 3 de full ayarlarda ses çıkarmıyordu.

boşta 45 stres altında maks 75 derece falan witcher 3 de full ayarlarda ses çıkarmıyordu.
Bildiğim kadarıyla AMD ekran kartları 74 dereceden sonra otomatik olarak fan hızları %85-90'a çıkar, zaten farkedersen bazen fan sesini artıp azaldığını fan %85'i geçince aliminyum bloğu milimetrik bir fanla geçmeye başlar ya da çok çok çok azıcık zarar vermiyecek türden sürter bunu engelleyemezsin, anlamadıysan örnek olarak araba motorunu vereyim Dyno'da motora yüklenildiği anda motor kasılıp ya sağa ya sola ya öne ve ya arkaya fazla olmıyacak şekilde azıcık kayar, ekran kartı fanlarıda aynı şekilde.

Geri
Yukarı