Gigabyte AORUS X370 Gaming K7 vs ASUS Crosshair VI Hero

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 2B

Hangisi alınmalı?

• Oy verenlerin toplamı
    10
W

Wero

Ziyaretçi
Şimdi çoğu kişi yeni nesile az bir zaman kaldı diyecek. Ryzen 2000 serisi nisanda tanıtılacak ve tahminimce mayıs ayından piyasaya sürelecek gibi. Ülkemize gelmesi mayısın ortalarını bulacak düşüncesindeyim. Bu yüzden Ryzen 7 1700X ile bir sistem toplamayı düşünüyorum. Asus tercih edersem Türkiye’den alacağım ve 1250₺. Aorus modelini alırsam Amazon.de üzerinden almayı planlıyorum. K7 modeli 850₺. Arada 400₺ fark var. Az para değil. Ama aklıma VRM kalitesi, BIOS güncellemeri vs. gibi şeyler takılıyor. İşlemci ile OC yapmayı da düşünüyorum. Forumda K7 öneren de var C6H öneren de var. Aklım karıştı biraz bu konuda. Yardımlarınızı bekliyorum.

Edit : Aradaki 400₺ ile soğutucuyu yükseltip işlemciyi belki 1800X yapabilirim.

@Pantheon @Neko @BERWAR @Asım Demir @CJack60 @astigmat13

Son düzenleyen: Moderatör:
Hız aşırtma ve bileşen kalitesi olarak Asus öndedir.

Ekonomik açıdan Gigabyte önde.

Diğer parçaları çok kısmana neden olmayacaksa Asus al.

Ayrıca Amazon.de'ye de bakabilirsin.

Aorus modelini alırsam Amazon.de üzerinden alacağım. Asus anakartı da Amazon.de üzerinde 1100₺. Yani bunu düşününce soğutucudan başka kısacak parça yok maalesef :(. Asus’un uluslararası garantisi kaldırıldı diye biliyorum. Bu yüzden Türkiye’den almayı düşünüyordum. Türkiye’den alınca bahsettiğim gibi 1250₺ ona verince H115i Pro yerine Wraith Max ile yetinmek zorunda kalıyorum :(

Aorus modelini alırsam Amazon.de üzerinden alacağım. Asus anakartı da Amazon.de üzerinde 1100₺. Yani bunu düşününce soğutucudan başka kısacak parça yok maalesef :(. Asus’un uluslararası garantisi kaldırıldı diye biliyorum. Bu yüzden Türkiye’den almayı düşünüyordum. Türkiye’den alınca bahsettiğim gibi 1250₺ ona verince H115i Pro yerine Wraith Max ile yetinmek zorunda kalıyorum :(
O zaman iki kartı da iyice araştırmak gerek.

Sonra başa bela olabiliyor, bana olduğu gibi. :D

Üst seviye anakart ve orta seviye soğutucu alacağıma orta seviye anakart ve üst seviye soğutucu almayı tercih ederim. İşlemci takoz çıktıktan sonra anakart ne kadar üst seviye olsa da overclockta fayda etmez. Manuel overclockta tercrübeliysen orta seviye anakart ve üst seviye soğutucuyla iyi işler çıkarabilirsin. Otomatik overclock yapacaksan anakarttan ödün vermemelisin. Bu iki anakartın bire bir testi alttadır. Asus'un artıları ses yongası ve güç fazı daha iyi, USB bağlantısı daha fazla. Gigabyte'ın artıları görselliği daha iyi, üçlü CF imkanı, çift ethernet girişi ve daha hesaplı olması.

Comparison table

Son düzenleme:
Üst seviye anakart ve orta seviye soğutucu alacağıma orta seviye anakart ve üst seviye soğutucu almayı tercih ederim. İşlemci takoz çıktıktan sonra anakart ne kadar üst seviye olsa da overclockta fayda etmez. Manuel overclockta tercrübeliysen orta seviye anakart ve üst seviye soğutucuyla iyi işler çıkarabilirsin. Otomatik overclock yapacaksan anakarttan ödün vermemelisin.

Açıkçası daha önce hiç manuel OC yapmadım ama BIOS videoları izleye izleye tecrübe kazandığımı söyleyebilirim. Amacım 1700X ile @4-4.1GHz’leri görmek olacak. Otomatik overclock düşünmüyorum. Gaming K7 modeli orta sınıf anakart grubuna mı girer?

Açıkçası daha önce hiç manuel OC yapmadım ama BIOS videoları izleye izleye tecrübe kazandığımı söyleyebilirim. Amacım 1700X ile @4-4.1GHz’leri görmek olacak. Otomatik overclock düşünmüyorum. Gaming K7 modeli orta sınıf anakart grubuna mı girer?

ROG Extreme, Titanium, Gaming M7 ve Hero'dan sonrası için orta sınıf diyebiliriz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı