Gigabyte AX370M GAMING 3 BIOS Güncellerken Elektrik Gitti

Eğer açılmıyorsa garantiye gidecektir.
Zamanında Gigabyte'lerde Dual BIOS vardı. Hala var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla bu tarz durumlarda elektrik veren şirketten de parayı alabiliyorsunuz. Tek şart o elektrik kesintisinden dolayı yandığını kanıtlamanız lazım. Onun dışında garantiye gönderebilirsiniz.

Umarım din dersini iyi dinlemişsinizdir.

Şaka bir yana, anakartınızda çift BIOS desteği var, birkaç video ile nasıl kullanacağınız öğrenip yedek BIOS'a geçip sonrasında eski BIOS'u düzeltebilirsiniz.

Hayatınızda karşınıza gelebilecek bütün şanssızlıkları tek seferde harcamışsınız. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmezmiş boşverin anakartı. Tabi bu işin şakası, Gigabyte anakartlarda Dual BIOS özelliği mevcut anakartın kullanım kılavuzundan veya internetten bu tip durumlarda ikinci BIOS'u nasıl aktif hale getirip Kurtarma moduna geçebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca SATA girişlerinin alt kısmında bulunan CLR_CMOS'a ait iki adet metal çubuğu tornavida, iğne benzeri metal bir şey ile ikisine birden temas edecek şekilde 10 saniye kadar tutarsanız ve kısa devre yaptırırsanız sıfırlama işlemini yapıyormuş. Ayrıca şöyle bir şey gördüm @Recep Baltaş 'a ait ama şu anki kartlardaki geçerliliği hakkında bilgim yok.

Gigabyte Dual BIOS Kurtarma Rehberi - Recep BALTAŞ

Hayatınızda karşınıza gelebilecek bütün şanssızlıkları tek seferde harcamışsınız. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmezmiş boşverin anakartı. Tabi bu işin şakası, Gigabyte anakartlarda Dual BIOS özelliği mevcut anakartın kullanım kılavuzundan veya internetten bu tip durumlarda ikinci BIOS'u nasıl aktif hale getirip Kurtarma moduna geçebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca SATA girişlerinin alt kısmında bulunan CLR_CMOS'a ait iki adet metal çubuğu tornavida, iğne benzeri metal bir şey ile ikisine birden temas edecek şekilde 10 saniye kadar tutarsanız ve kısa devre yaptırırsanız sıfırlama işlemini yapıyormuş. Ayrıca şöyle bir şey gördüm @Recep Baltaş 'a ait ama şu anki kartlardaki geçerliliği hakkında bilgim yok.

Gigabyte Dual BIOS Kurtarma Rehberi - Recep BALTAŞ
onu denedim ama olmuyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı