Gigabyte B250M-D2V BIOS Güncelleme sonrası F12 basmadan açılmıyor

Colten

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sn. Recep Baltaş’ın Gigabyte Anakartları için hazırlamış olduğu 3 buçuk dakikalık videoyu izleyerekten BIOS güncelleyeyim dedim. Güncellemeden önce ki BIOS sürümüm F6 idi.
Benim anakartım B250M-D2V (rev1.0). Uygun olan en yüksek sürümü indirerekten(F8) BIOSU güncelledim. Her şey iyi gibi gözükse de sorun güncellemeden sonra ki yeniden başlatma sürecine kadardı.
Bilgisayar açılırken Windows ekranına atmadan direkt olarak Otomatik Onarılmaya Hazırlanıyor Yazıyor ve o bölüme atıyor. Tekrardan F6 kurayım dedim ama nafile. Bende çözüm ararken F12 tuşuna bastım ve hiçbir Boot seçmeden kapadım ve Windows ekranı geldi. Yani F12 tuşuna basıp hiçbir şey seçmeden kapatıp devam ettiğimde bilgisayarı açabiliyorum her şeyi yapabiliyorum. Fakat bilgisayarı F12 olayını yapmadan açamıyorum. Bunun sebebi nedir? Ne yapmam gereklidir? Biraz uzun ve karışıklık olmuş olabilir. Anlayamadığınız bir bölüm olursa lütfen sorun.

BIOS güncellemeleri sonrası genellikle, varsayılan bios ayarlarına geri döner. F8 yükledikten sonra;
1- İşlemci hızı
2- RAM hızı
3- Boot sırası
gibi kontrolleri yaptın mı?

BIOS güncellemeleri sonrası genellikle, varsayılan bios ayarlarına geri döner. F8 yükledikten sonra;
1- İşlemci hızı
2- RAM hızı
3- Boot sırası
gibi kontrolleri yaptın mı?
Hocam sistemin F12 Yolu haricinde açılmadığını belirttiğim halde neden böyle bir soru sordunuz ki? Ayrıyetten kendimi tam anlamıyla ifade edemedim sanırım ben saydıklarınızın hepsini kontrol ettim herşey eskisi gibi herşey normal. Benim derdim sistemimi F12 yi açıp kapattıktan sonra açmak değil rahat rahat açmak istiyorum. Saygılar

Dostum F12 ye basmayınca ne oluyor?
Bi resim çekip yollar mısın?
Şöyle izah edeyim, PC’yi kapalı hayal edin. Açma tuşuna basıyorum bilgisayar her zaman nasıl açılıyorsa Gigabyte logosu geliyor ve açılmaya başlıyor. Bu söylediklerim 4-5 saniye içerisinde gerçekleşiyor. Ardından hemen aşağıda Bilgisayar onarılmaya hazırlanıyor yazısı beliriyor. Ve Bilgisayarı sıfırla güvenli başlangıç seçenekleri geliyor.

Dostum, maalesef format atman gerekecek.
Format atılmasına atılır, sorun değil. Bütün oyunlar,belgeler HDD'de Windows SSD'ye kurulu. Ancak formattan başka bir çözümü olmalı...
Bu şekilde...
31E991CE-A0FC-4D30-8E2C-4D1AA2AA4223.jpeg
CE8A088E-F443-44FC-A89C-94766C92553B.jpeg

Sanırım bu konuda destek alamayacağız. Formatlamam gerekecek. Süreci sizlerle paylaşacağım.
SSD'yi USB ile formatlamam sonucunda sorunu hallettim. Herhangi bir problem gözükmüyor. Konu silinebilir. Saygılar

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı