Gigabyte B365M H Secure Boot açma

Samet Kırıcı

Centipat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarım
RAM
PNY 16GB
İşlemci
i5 9400F
Merhaba, iyi forumlar.

Bilgisayarımı Windows 11'e yükselttim ve klasik bir hata olan Secure Boot sorunuyla karşılaştım. Valorant oyununa giremedim. Bu sorunla ilgili bir video izledim ancak videoda bahsedilen çözüm, sadece B450 anakartlar için gelen yeni bir BIOS güncellemesiydi. Ne yazık ki bu güncelleme, benim B365M H anakartım için mevcut değil. Dolayısıyla, sorunum devam ediyor. Farklı bir ekran kartım yok, bu yüzden sorunu nasıl çözeceğim konusunda bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi? B365M H için en son F5a BIOS sürümünü yükledim, ancak bu da sorunumu çözmedi.

Kullandığım ekran kartı Sapphire RX 6500XT.

Bu rehbere baktınız mı hocam?

Bu rehbere baktınız mı hocam?

dediğim gibi b450 anakartlar için yeni bir bios geldi fakat bu güncelleme benim anakartıma gelmedi yani b365 anakartlar için gelmedi en son bios güncellemesi 2021 de geldi
1683633193001.png

BIOS'ta Security Boot aktif olduğu halde Windows 11'de pasif mi görünüyor?
security boot kapalı fakat gigabyte model anakartlarda açmak için ilk önce csm cfs mi ne öyle birşeyi açıyorsun bunu açtığımda ise hopp bi anda pc kitleniyor açılmıyor hiç bir şekilde bende bios pilini söküp yeniden takıyorum düzeliyor fakat secure boot açılmıyor, secure boot açmak içinde diğer açmam gereken ayarı açtığımda pc kitleniyor

Gigabyte'ta hesap açıp sorunu bildirseniz?

Ben denemek için hesap oluşturdum. İsterseniz sorunu bildireyim ama, anakart hakkında soru sorulursa cevap veremem. :)

Anakartın Windows 11 desteği görünmüyor ama, Security Boot yalnız Windows 11'e mahsus değil ki.

2023-05-10_02-47-10.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı