Gigabyte B450 Aorus Elite Nasıldır?

B450 Aorus Elite güzel bir anakart lakin üst seviye işlemciler için, özellikle overclock yapmak için termal tasarımı daha kuvvetli bir anakart önerebilirim, şu arkadaşın fiyatı hoş geldi eskiden bu kadar uygun değildi sanırım her yerde genel bir indirim var.

Şuralardan alabilirsiniz, 935 TL gibi bir fiyat B450 Tomahawk MAX için çok iyi.

B450 Aorus Elite güzel bir anakart lakin üst seviye işlemciler için, özellikle overclock yapmak için termal tasarımı daha kuvvetli bir anakart önerebilirim, şu arkadaşın fiyatı hoş geldi eskiden bu kadar uygun değildi sanırım her yerde genel bir indirim var.

Şuralardan alabilirsiniz, 935 TL gibi bir fiyat B450 Tomahawk Max için çok iyi.

Ben MSI B450 Tomahawk Max almaya karar verdim peki Ryzen 7 2700X işlemcisini taktığım anda çalışır mı yoksa BIOS güncellemem gerekir mi?
2700X için önermem o anakartı. Yüksek çekirdekli işlemcilerde VRM'ler ısınıyor ve 2700X yüksek çekirdek sayısına sahip.

Bütçe verin.

1000TL maximum bu kadar yukarı fiyatlar olmaz

Ben MSI B450 Tomahawk Max almaya karar verdim peki Ryzen 7 2700X işlemcisini taktığım anda çalışır mı yoksa BIOS güncellemem gerekir mi?

Taktığınız anda çalışacaktır, Ryzen 2000 ve Ryzen 3000 serisi işlemciler için destekleri mevcut. Çalışmasa bile herhangi bir USB bellek ile BIOS'u anakart üzerindeki Flash BIOS USB girişi ile güncelleyebilirsiniz. Yani BIOS güncellemesini iki şekilde yapabilirsiniz, hem bilgisayar açılıyorken hem de açılmıyorken. Öyle bir avantajı var.

Anakart geldiğinde eski sürüm BIOS ile gelecektir, sorun değil tabii ki ancak bilgisayarı açtığınızda son sürümüne güncellersiniz BIOS'u.

tomahawkmax.png

Taktığınız anda çalışacaktır, Ryzen 2000 ve Ryzen 3000 serisi işlemciler için destekleri mevcut. Çalışmasa bile herhangi bir USB bellek ile BIOS'u anakart üzerindeki Flash BIOS USB girişi ile güncelleyebilirsiniz. Anakart geldiğinde eski sürüm BIOS ile gelecektir, sorun değil tabii ki ancak bilgisayarı açtığınızda son sürümüne güncellersiniz BIOS'u.

Eki Görüntüle 770344

Yani işlemcimi taktığım gibi çalışacak öyle mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı