Gigabyte B450 Aorus Elite Nasıldır?

Peki o zaman eski sürüm gelse bile taktığım anda çalışabilecek mi? Çalışırsa ve eski sürüm olursa zaten direkt BIOS Update yaparım.

Evet çalışır. MAX modelleri Ryzen 3000 serisi için hazır hale getirilmiş modeller, herhangi bir BIOS güncellemesinin gerekli olmadığı modeller. Ama siz Ryzen 2000 serisi ile kullanacaksınız, kaldı ki bu anakartlar Ryzen 2000 serisi ile de çalışır durumda geliyorlar. Zaten Ryzen 2000 serisi için çıkarıldı bu anakartlar, sonrasında Ryzen 3000 serisini de daha iyi desteklemek için MAX versiyonları üretildi. O yüzden sorun olmayacaktır. Aynen öyle, çalışmazsa ki düşük bir ihtimal, BIOS update yaparsınız USB ile. Çalışırsa, en yeni sürüme güncellersiniz.

3000 serisi işlemcilerde bile güncellemeye gerek yok bu anakartın BIOS'unu. Zaten 2000 için direk hazır olarak geliyor, başta da öyleydi. Rahat olun.

Evet çalışır. Max modelleri Ryzen 3000 serisi için hazır hale getirilmiş modeller, herhangi bir BIOS güncellemesinin gerekli olmadığı modeller. Ama siz Ryzen 2000 serisi ile kullanacaksınız, kaldı ki bu anakartlar Ryzen 2000 serisi ile de çalışır durumda geliyorlar. Zaten Ryzen 2000 serisi için çıkarıldı bu anakartlar, sonrasında Ryzen 3000 serisini de daha iyi desteklemek için Max versiyonları üretildi. O yüzden sorun olmayacaktır. Aynen öyle, çalışmazsa ki düşük bir ihtimal, BIOS Update yaparsınız USB ile. Çalışırsa, en yeni sürüme güncellersiniz.

Peki o zaman çok teşekkür ederim bu anakarttan alacağım zaten üstüne Ryzen 7 2700X takacağım işimi görür mü?

Evet, görecektir. Fiyatı ile en alınası anakartlar arasında. Ryzen 7 3700X gibi işlemcilerle bile rahatlıkla kullanılabiliyor. VRM ve termal tasarımı kuvvetli. En iyi B450 anakartlardan biri bu konuda.

Ben Ryzen 5 2600X ile kullanıyorum ve herhangi bir güncellemeye ihtiyaç duymadım açılması için. Sadece açıldıktan sonra son sürüme güncelledim sitesinden indirip.

Evet, görecektir. Fiyatı ile en alınası anakartlar arasında. Ryzen 7 3700X gibi işlemcilerle bile rahatlıkla kullanılabiliyor. VRM ve termal tasarımı kuvvetli. En iyi B450 anakartlardan biri bu konuda.

Memnun musun peki sen kullanıyormuşsun da hiç ısınıyor mu anakart oyunlarda akıcı mı?

B450 anakartlar içerisinde neredeyse en az ısınan anakartlardan biri.

Anakartın akıcılıkla herhangi bir alakası yok, anakart tüm bilgisayar bileşenlerine doğru voltajı/gücü vermekle yükümlü ve tüm bileşenlerin uyum içinde çalışmasını sağlıyor. Dolaylı olarak akıcılıkla alakası olabilir ama günümüzdeki modern anakartların hemen hemen hepsi bu işi gayet iyi yapıyor zaten.

Ben memnunum. Overclock için gayet iyi bir anakart, fazlaca fan girişi var.

Anakartı ne için aldığınıza göre değişir. Overclock yapacak mısınız? Yoksa sadece oyun mu oynacaksınız tam anlamadım neye göre anakart aldığınızı. Ama bu fiyatta düşünmeden alınabilir bir anakart.

B450 anakartlar içerisinde neredeyse en az ısınan anakartlardan biri.

Anakartın akıcılıkla herhangi bir alakası yok, anakart tüm bilgisayar bileşenlerine doğru voltajı/gücü vermekle yükümlü ve tüm bileşenlerin uyum içinde çalışmasını sağlıyor. Dolaylı olarak akıcılıkla alakası olabilir ama günümüzdeki modern anakartların hemen hemen hepsi bu işi gayet iyi yapıyor zaten.

Ben memnunum. Overclock için gayet iyi bir anakart, fazlaca fan girişi var.

Anakartı ne için aldığınıza göre değişir. Overclock yapacak mısınız? Yoksa sadece oyun mu oynacaksınız tam anlamadım neye göre anakart aldığınızı. Ama bu fiyatta düşünmeden alınabilir bir anakart.

Oyun ve yayın yapacağım kasam ve Wraith Prism için RGB girişi var mı overclock kesinlikle yapmayacağım

Evet RGB girişi mevcut, 2 tane. JRGB1 ve JRGB2 girişleri.

header.png

Yeni konular

Geri
Yukarı