Çözüldü Gigabyte B450 Aorus M Secure Boot sonrası görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bertek41

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Dün Windows 11 yükseltmesinin ardından Valorant'ın Secure Boot istemesiyle BIOS'tan pk keyi yükleyip Secure Boot'u açtım ve sisteme görüntü gelmemeye başladı. Anakartım Gigabyte B450 Aorus M.
Biraz araştırdıktan sonra ekran kartımın UEFI desteklemesi gerektiğini gördüm. Ekran kartım GTX 950 ve ayrıca GTX 1050 Ti ile de denedim. LED'lerden VGA, CPU ve DRAM yanıyor Boot'a gelmeden geri VGA'ya geçiyor.
BIOS pilini 10 dakikalığına çıkarıp denedim. Anakartın üzerindeki clr_cmos'a 5 saniye tornavidayla dokundum. Bir sonuç alamadım. Bazı arkadaşlar ekran kartı yerine işlemciden görüntü al demişler ama işlemcim Ryzen 3500X ve çevremde yerine koyabileceğim bir işlemcim olmadığı için işlemciden görüntü alamam. Garantiye göndersem 1 ay süreceğinden dolayı önce size danışmak istedim.

Çözüm
Anakart, 19 günlük serüveninin ardından elime ulaştı. Kağıtta Windows 11 yükleyip test ettikleri yazıyordu. F61 BIOS sürümünü yükleyip geri göndermişler. Bana gereken de BIOS resetti istediğim oldu yani. Sistemi kurup çalıştırdım şu anlık bir sorun yok sorunum çözülmüştür.

Faturada belirtmeme rağmen eski adresime kargolayan İtopya'ya ve kargo alındıktan yarım saat sonra adresi değiştirmeme rağmen 1 gün sonra yine eski adrese getiren UPS'ye selamlar.
3500x windows 11 desteklemiyor olarak gözüküyor listede acaba bu yüzden olabilir mi hata olmuştur
Windows 11 destekliyor. Hem PC Health uyumlu gösteriyor hem de Windows kendisi güncellemeyi verdi. Zaten Windows 11 yükleyince problem olmadı bir kaç saat kullanıp secure boot açınca anakart gitti.

Windows 11 destekliyor. Hem PC health uyumlu gösteriyor hem de Windows kendisi güncellemeyi verdi. Zaten Windows 11 yükleyince problem olmadı birkaç saat kullanıp Secure Boot açınca anakart gitti.

Aynı anakart aynı işlem ve problem Bende'de var garantim bitti nereye göndereceğiz anakartı? Gigabyte garantisi bitmiş anakartları tamir ediyor mu ücret karşılığında?

Yukarıdaki işlemleri yaparken ben aslında güç ve reset tuşları ile çözmüştüm bu işlemi yine aynı özellikleri aktif ettim derin ayarlara girmeden kaydettim BIOS'u o gün kullandım bilgisayarı ertesi gün aynı problemle karşılaştım...
Ama güç ve reset tuşları ile nasıl yaptığımı hatırlamıyorum.

Bir çözüm bulduğunda buraya yazar mısın?

Aynı Problem Bende'de Var Garantim Bitti Nereye Göndereceğiz Anakartı ? Gigabyte Garantisi Bitmiş Anakartları Tamir Ediyor mu Ücret Karşılığında ?
Ben İtopyadan almıştım garantim olduğu için mail attım onlara gönderecem bugün. Onlar 3 iş günü içerisinde inceleyip Gigabyte'a aktaracaklar. Gigabyte'ın mailinden dönüş olmadı bana bilmiyorum ama telefon numarası var sitesinde arayıp sorabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı