Gigabyte B450 S2H anakarta 3600X takma ve BIOS güncellemesi

Mehmet5611

Decapat
Gigabyte'ın kendi sitesinde Gigabyte AM4 anakartlar en son AMD Ryzen ™ 3000 İşlemcileri desteklemeye hazır ve AMD Ryzen ™ 2000 ve 1000 İşlemciler ile geriye dönük olarak uyumlu. PCI-e / bellek yuvaları için Ultra Durable ™ Armor, belirli kartlarda USB Type-C ™ arayüzleri, kaliteli ses kalitesi, yüksek hızlı Ethernet ve en son standart Wi-Fi tasarı mı, Gigabyte AM4 anakartları gibi Gigabyte AM4 anakartlarındaki zengin özellik listesi ile En iyi AMD platform sistemlerini kurmak isteyen kullanıcılar için mükemmeldir. Böye bir konu var. Yani biz yine 1. ya da 2. nesil Ryzen'le BIOS'u güncelleme yapmamız gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinize gelecek karta bağlı bir durum. Bana 2. nesil destekleyen anakart geldi, kutusunun üstünde de yazıyor, arkadaşıma 3. nesil geldi.
Büyük ihtimalle şu an alacağınız anakart 3. nesil destekli gelecektir, işinizi garantilemek için güncellemeyi satın aldığınız yerden yaptırılmasını isteyin.

BIOS güncellemeden kullanılabilir anakartlar mevcuttur. BIOS güncellemeyi sonrada yapabilirsiniz.
MSİ anakartlar var tek tuşla bios güncelleyebilir. İşlemci, ram vs gerekmeden sadece PSU ile. Ama Gigabyte B450M S2H almak istiyorsanız toplama sitelerinden alın ve sepete montaj ve kurulum hizmetinide eklerseniz onlar BİOS güncellemesi yapıp yollayacaklardır.

MSİ anakartlar var tek tuşla bios güncelleyebilir. İşlemci, ram vs gerekmeden sadece PSU ile. Ama Gigabyte B450M S2H almak istiyorsanız toplama sitelerinden alın ve sepete montaj ve kurulum hizmetinide eklerseniz onlar BİOS güncellemesi yapıp yollayacaklardır.
Anakrt şuan geldi 3 hafta oldu.Resmini attim bi bakar mısınız ?

Dosya Ekleri

• 15748917811407322303397972164040.jpg
    15748917811407322303397972164040.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 42
Gigabyte'ın kendi sitesinde Gigabyte AM4 anakartlar en son AMD Ryzen ™ 3000 İşlemcileri desteklemeye hazır ve AMD Ryzen ™ 2000 ve 1000 İşlemciler ile geriye dönük olarak uyumlu. PCI-e / bellek yuvaları için Ultra Durable ™ Armor, belirli kartlarda USB Type-C ™ arayüzleri, kaliteli ses kalitesi, yüksek hızlı Ethernet ve en son standart Wi-Fi tasarı mı, Gigabyte AM4 anakartları gibi Gigabyte AM4 anakartlarındaki zengin özellik listesi ile En iyi AMD platform sistemlerini kurmak isteyen kullanıcılar için mükemmeldir. Böye bir konu var. Yani biz yine 1. ya da 2. nesil Ryzen'le BIOS'u güncelleme yapmamız gerekiyor mu?
Anakrt şuan geldi 3 hafta oldu.Resmini attim bi bakar mısınız ?
Peki olup olmadını nasıl anlarım
3.nesil Ryzen uyumlu olarak göstermiş. Denemekten zarar gelmez olmazsa birinden ödünç Ryzen 1 veya 2.nesil işlemci alırsın (komşudan tuz ister gibi oldu biraz :D). Olmadı bilgisayarcıda yaptırırsın başka yöntem bulamadim.
Peki olup olmadını nasıl anlarım

Dosya Ekleri

• IMG_20191128_005749.jpg
    IMG_20191128_005749.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Bende aldim gecen hafta bios f41 yüklüydü bundan sonra iki tane bios güncellemesi var yani guncel geldi azda olsa benimki. @Mehmet5611 fotosundaki gibiydi kutum bios guncel olmasi pc performansini artırim ve gigabyte bios guncellemek çok kolat qflash sayesinde direk bir flash al biçimlebdir sonra bios intir bios f42a diyelim dosyanin icindeki f42a olani direk flash kopyala sonra pc yenide başlat bios gir qflash sec yükle
Sende ne varsa sırayla yüklesen daha iyi olur direk en günceli yükleme
Ben en gunceli yüklemedim arıza var dediler sondan bir onceki f42a durdum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı