Gigabyte B450 S2H vs MSI B450M-A PRO MAX vs MSI B450M PRO-M2 MAX

afleren

Centipat
Soru gayet basit arkadaşlar.
-R5 3600 işlemci
-2x8 GB DDR4 3000 MHZ CL16 RAM
bunlar için en iyi anakart hangisidir? Ekstradan bir şey bilmeniz gerekiyorsa sorabilirsiniz.. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostum , aynı konuyu görünce başlık açmak istemedim konuyu update etmek adına yazıyorum. Aynı şekilde ben de bu 3 anakart arasında kaldım. Gigabyte olanda mosfet soğutucusu var artı olarak ve fiyatı da şu an 100 lira daha uygun MSI modellerine göre . Emin olamadım hangisini alsam diye , tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok iyi olur. OC olarak çok uçları denemem ama biraz yükseltme yapabilirim. Bu bağlamda hangi anakart daha başarılır olur ?

Sistem : -ryzen 5 1600 AF
-8gb corsair cl16 3000mhz ram
-500w 85+bronze high power psu
ekran kartı arıyorum şu anlık gtx 750 ti olan eski kartımı kullanıyorum.
Bu sisteme hangisi en uygun olur ?

MSI B450M PRO-M2 MAX

Ben bunu kullanıyorum kendi imzamda sistemim mevcut gayet memnunum sorun yaşatmadı ben stock kullanıcıyım overclock falan uğraşmadığımdan gayet yeterli.

Gigabyt'in VRM'leri daha iyi ve mosfet soğutucusu mevcut. MSI olanlar tabiri caizse çıplak geliyorlar.
Bu segmentte hepsi ayni hemen hemen 800 lere cikmadikca büyük farklar olmaz.

MSI B450M PRO- M.2 Max

Ben bunu kullanıyorum kendi imzamda sistemim mevcut gayet memnunum sorun yaşatmadı ben stock kullanıcıyım overclock falan uğraşmadığımdan gayet yeterli.

Yanıt için teşekkürler hocam bahsettiğin anakart gayet güzel şu an fiyatı 600 oldu zam geldi işte, Gigabyte B450MSH2 475TL'ye var arada 125 lira gibi bir farka değer mi ona karar veremedim.

Yeni konu açmamak için konunun takipçisi olacağım. Bende 3 anakart arasında kaldım fakat S2H modeline daha yakınım gibi. Diğerleriyle arasında büyük bir fark görünmüyor ayrıca ufakta olsa VRM soğutucu bulunuyor.

Yanıt için teşekkürler hocam bahsettiğin anakart gayet güzel şu an fiyatı 600 oldu zam geldi işte, Gigabyte B450MSH2 475TL'ye var arada 125 lira gibi bir farka değer mi ona karar veremedim.
Çok araştırdım memnun olanda var olmayanda bu gigabyte b450m s2h dan ben oyumu msi dan kullandım gayette memnunum.

Çok araştırdım memnun olanda var olmayanda bu gigabyte b450m s2h dan ben oyumu msi dan kullandım gayette memnunum.
Hocam nereden ne kadara aldınız ve hangi sistemle kullanıyorsunuz belirtirmisiniz. Ek olarak soğutması nasıl (vrm soğutucu bulunuyormu). Teşekkürler.

Hocam nereden ne kadara aldınız ve hangi sistemle kullanıyorsunuz belirtirmisiniz. Ek olarak soğutması nasıl (vrm soğutucu bulunuyormu). Teşekkürler.
ben ekran kartımı ramlerimi ve anakartımı hepsiburada'dan indirimli aldım ama anakart 590 tl falan tuttu yine çokta ucuz değil, vrm soğutucu yok sanırsam o kadarını incelemedim dediğim gibi ben stock kullanıcıyım overclokla falan uğraşmadığımdan dolayı bana yetiyor ısı değerleri gayet iyiydi yaptığım testlerde işlemci olsun ekran kartımda olsun sistemim dediğim gibi imzamda yer almakta ben memnunum. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı