Gigabyte B450M-H anakartta RGB kontolcü var mı?

watchdogs123p

Kilopat
Yer
İstanbul
Anakartım Gigabyte B450M-H. RGB kontrolcü var mı yok mu bilmiyorum. Linkini bıraktığım işlemci soğutucuyu alırsam, renkleri kontrol edebilecek miyim yoksa renkler kafasına göre mi yanacak?

Hangi modellerde var mesela? Bir anakartta bu portun olup olmadığını nasıl anlarım? Gametech Freezer HD 3.0 alsam, ışıklar çalışır mı? Rainbow fanları var.

Dostum anakarta bağladığında aydınlatmada çalışacaktır fakat ürünün yazılımı varsa onu değiştirebilirsin yoksa kendi aydınlatması çalışır kontrol için ekstra port olması yeterli değil ürünün yazılımı da olmalı.

Hangi modellerde var mesela? Bir anakartta bu portun olup olmadığını nasıl anlarım? Gametech Freezer HD 3.0 alsam, ışıklar çalışır mı? Rainbow fanları var.
ARGB-3pin, RGB-4pin bağlantı üzerinden ışık verir ve kontrol edilebilir. Anakartınızda 4pin bağlantı mevcut. Mesela bazı MSI kasalarda ARGB-RGB kontrolcüsü içinde bulunur ve anakartta bağlantı yoksa diye kasanın önündeki tuş ile kontrol edilebilir. Yani böyle bir durumunuz varsa da kontrol sağlayabilirsiniz. Ama sırf ışık olsun diye her soğutucuya yönelim olmamalıdır. Performans önemlidir.

ARGB-3pin, RGB-4pin bağlantı üzerinden ışık verir ve kontrol edilebilir. Anakartınızda 4pin bağlantı mevcut. Mesela bazı MSI kasalarda ARGB-RGB kontrolcüsü içinde bulunur ve anakartta bağlantı yoksa diye kasanın önündeki tuş ile kontrol edilebilir. Yani böyle bir durumunuz varsa da kontrol sağlayabilirsiniz. Ama sırf ışık olsun diye her soğutucuya yönelim olmamalıdır. Performans önemlidir.
Şimdi dediğim soğutucuyu takarsam ışıklar çalışacak öyle mi? Kasanın üstündeki led butonuna basınca da kasa ön şeridi ile senkronize bir şekilde renk değiştirecek mi? Satıcı RGB özelliği anakartınızda yok, kontrol edemezsiniz dedi. Kafam karıştı.

Geri
Yukarı