Çözüldü Gigabyte B450M-H anakartta TPM yok hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mortis06

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 Ryzen 7 7735hs
Meslek
Öğrenci
RAM
G.Skill RipjawsV Black 16 GB 3200 MHz DDR4 CL16
İşlemci
Ryzen 5 3600
Selam, az önce sistem Valorant oynarken dondu ve yeniden başlattığımda TPM'in gözükmediğini fark ettim. Olay görüntüleyicisi üzerinde de son birkaç saattir TPM ile alakalı uyarı verdiğini fark ettim. İşin garip tarafı Valorant'ı halen oynayabiliyorum. Sorunun donanımsal olup olmadığını nasıl tespit edebilirim? Anakartım Gigabyte B450M-H, RX 570, Ryzen 5 3600 ve Samsung NVMe SSD kullanmaktayım.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selam, az önce sistem Valorant oynarken dondu ve yeniden başlattığımda TPM'in gözükmediğini fark ettim. Olay görüntüleyicisi üzerinde de son birkaç saattir TPM ile alakalı uyarı verdiğini fark ettim. İşin garip tarafı Valorant'ı halen oynayabiliyorum. Sorunun donanımsal olup olmadığını nasıl tespit edebilirim? Anakartım Gigabyte B450M-H, RX 570, Ryzen 5 3600 ve Samsung NVMe SSD kullanmaktayım.

Eki Görüntüle 1767832
Secure boot ayarına bakabilirsiniz?

Eki Görüntüle 1767832
Secure boot ayarına bakabilirsiniz?

Çözüm

TPM açık gelmiyor genelde.

TPM açık gelmiyor genelde.
Hocam tpm zaten açık 2 yıldır kullandığım sistem, kaldı ki kapalı olsa windows 11 ile valorant açılmazdı.

Secure Boot ayarına bakabilirsiniz?

TPM clear yaptım ancak düzelmedi, BIOS üzerinde TPM aktif gözüküyor ancak Windows içerisinde cihazda TPM bulunmadığı uyarısı devam ediyor.
Secure Boot ayarlarını sıfırladım ve düzeldi, teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı