Gigabyte B450M Radeon RX5500 XT sistemde parça uyumluluğu nasıl anlaşılır?

Bütçe
8300 tl
Senin belirttiğin RAM (2x8) mi bu arada? Ayrıca 1000-1500TL fiyat aralığında monitör ve 1 TB SSD önerebilir misin?

Seçtiğin kasa ve PSU çöp. M.2 SSD sadece render vb. şeyler için çok fark ettirir. Oyun ve genel kullanımda farkını görmezsin.

AMD, Intel mi fark ettirmez. Hangisi daha iyi ve bütçene uygunsa alırsın.

Bu durumda i3 10100F, 3100’den oyunda daha iyi ve daha ucuz. Benchmark'lara bakabilirsin ve seçtiğim ekran kartı daha iyi.

Hang ekipmanları seçtin? Atarsan sevinirim.

Seçtiğin monitör fiyatı için berbat ve TN panel. Tek iyi özellikleri herhalde ergonomisi ve parlaklığı ama çok fark ettirmiyor bu durumda. Parçalar uyumlu ama bu fiyata en berbat sistemi toplamışsın.

O zaman sana uyuyoruz reis.

Senin belirttiğin RAM (2x8) mi bu arada? Ayrıca 1000-1500TL fiyat aralığında monitör ve 1 TB SSD önerebilir misin?
1 tane, dediğim gibi ekipmanlardan kısılarak 1 tane daha ram eklenebilir ama sana kalmış. Depolama yetersizse attığım Samsung 500GB yerine bunları alabilirsin:

1TB SSD öneririm de attığın sistemin 400 TL fazlasına denk geliyor. Monitör önerdim zaten.

Parası önemli değil ya ben boş kalmasın diye yazmıştım da, yok monitör gözükmüyor reis.

G.Skill Ripjaws V 8 GB 3200MHz DDR4 CL16 RAM (F4-3200C16S-8gvkb) bu RAM'i alsam nasıl olur acaba?​

Sen bana toplam 16 GB RAM ve en fazla 1500TL'lik bir monitör öner de alayım çünkü sen benden daha bilgilisin.

Sen bana toplam 16 GB RAM ve en fazla 1500TL'lik bir monitör öner de alayım çünkü sen benden daha bilgilisin.
Attığım ramden bir tane daha alabilirsin, onun dışında monitör linki:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı