Gigabyte B450M S2H 3. nesil uyumu

MyFearSTr

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben bir APU sistem toplamayı düşünüyorum. Daha önce iki konu açtım istediğim cevapları aldım ama hala kafamda birkaç soru var.
Şimdi ilk olarak Gigabyte B450M S2H modeli BIOS güncellemesi olmadan 3.nesil Ryzen işlemcileri destekliyor mu? İkinci olarak bu anakart linkini attığım RAM'ler ile uyumlu mudur?
RAM:https://www.hepsiburada.com/corsair...yxZ9GnOIZM5U_IMAc1q5MoEIPscNKSdxoCyLkQAvD_BwE

Anakart destek listesinde ve ram üreticisi desteklediğini belirtmemiş, soket olarak sıkıntı yok, alıp kullanabilirsiniz. Ancak markanın destek listesinde geçen ürünleri genel olarak 2133mhz ve 2400 mhz arasında destekliyor. Destek listesinden kontrol ettiğimde, tercih ettiğiniz anakart 3.nesil apulara, max. 2933Mhz destek veriyor. Apu sistemden yüksek performans almak için farklı anakartlara yönelebilirsiniz.

Anakart destek listesinde ve ram üreticisi desteklediğini belirtmemiş, soket olarak sıkıntı yok, alıp kullanabilirsiniz. Ancak markanın destek listesinde geçen ürünleri genel olarak 2133mhz ve 2400 mhz arasında destekliyor. Destek listesinden kontrol ettiğimde, tercih ettiğiniz anakart 3.nesil apulara, max. 2933Mhz destek veriyor. Apu sistemden yüksek performans almak için farklı anakartlara yönelebilirsiniz.
Teşekkürler.Ancak şu anda hiç bir değişiklik yapmasam olur mu? O.C yapmayacağım ve bios güncellemem gerekli mi?Çünkü bazı yerlerde gerekli,bazı yerlerde de tak çalıştır yapabilirsiniz yazıyor.

Teşekkürler.Ancak şu anda hiç bir değişiklik yapmasam olur mu? O.C yapmayacağım ve bios güncellemem gerekli mi?Çünkü bazı yerlerde gerekli,bazı yerlerde de tak çalıştır yapabilirsiniz yazıyor.
Bios güncellemeniz sistemin daha stabil çalışması için gerekli. Rami zaten tak çalıştır yaparak kullanabilirsiniz, ancak belirttiğim gibi 3000mhz aldığınız ram 2133 veya 2400 mhz de çalışacaktır. Üst mhz deneyimleriniz blue screen hatası verip, sizi bilgisayardan soğutacaktır. Zaten apu sistem gücünü ramden alan bir sistem. Değişiklik yapmak isterseniz. Anakart olarak B450M PRO-M2 MAX, Ram olarak HX432C16FB3/8 öneririm. Bütçeniz yetiyorsa 16gb ram almak dual channel olarak çalışacağından daha fazla performans verir HX432C16FB3K2/16. Söylediğim anakart ramleri 3200mhz de çalıştırma desteği veriyor. Yine de hiçbir şey yapmadan söylediğiniz parçaları kullanmak da sizin tercihinizde olan bir şey, ben burada sadece daha yüksek performans almanız için tavsiye veriyorum.
Bu arada anakartınız 3.nesil apuları destekliyor, yaptığım yorumlar ramleriniz ile alakalıydı. Aldığınız anakartın kutusu üzerinde "amd ryzen 3 desktop ready" yazıyorsa işlemciyi tak çalıştır yapabilirsiniz, aksi durumda bios update gereklidir.

Son düzenleme:
Arkadaş yanlış bilgi vermiş bu anakart 3600MHz'ye RAM desteği var ayrıca atmış olduğun linkteki RAM ile uyumlu aynı ikiliyi kullanıyorum.3.Nesil desteği var genelde güncel biosla satılıyor B450M anakartlar sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.

Arkadaş yanlış bilgi vermiş bu anakart 3600MHz'ye RAM desteği var ayrıca atmış olduğun linkteki RAM ile uyumlu aynı ikiliyi kullanıyorum.3.Nesil desteği var genelde güncel biosla satılıyor B450M anakartlar sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.
Yanlış bilgi vermedim, kulakdan dolma bilgi verecek değilim kimseye. Anakart destek listesinden ne varsa onu yazdım. Girip kontrol edebilirsiniz.

Yanlış bilgi vermedim, kulakdan dolma bilgi verecek değilim kimseye. Anakart destek listesinden ne varsa onu yazdım. Girip kontrol edebilirsiniz.
Bazen destek listesinde belirtilmeyen RAM'ler çalışabiliyormuş.Bazı konulara baktım,benim alacağım rami kullanan insanlar var.3.nesil işlemcileri destekliyorsa tamamdır benim için,zaten rami çift kanal yapacağım.Destek listesinde 2933 mhz ram destekliyor görünüyor.Zaten sadece CS:GO oynayacağım.

Bazen destek listesinde belirtilmeyen RAM'ler çalışabiliyormuş.Bazı konulara baktım,benim alacağım rami kullanan insanlar var.3.nesil işlemcileri destekliyorsa tamamdır benim için,zaten rami çift kanal yapacağım.Destek listesinde 2933 mhz ram destekliyor görünüyor.Zaten sadece CS:GO oynayacağım.
Ramlerin çalışması için Slot yapısının uyması yeterlidir. Benim bahsettiğim konu 3000mhz alıp daha düşük hızlarda kullanmak zorunda olmanız. Böyle bir problem olmasaydı üreticiler o destek listesini sitelerine koymazdılar.

Geri
Yukarı