Gigabyte B450M S2H anakart ve PSU uyumu

aykutaslan

Centipat
Herkese merhaba arkadaşlar size ufak bir sorum. Şimdi ben yeni bir sistem topladım ve elimdeki PSU ile aldığım anakart arasında küçük bir uyuşmazlık söz konusu. Anakartın istediği güç girişi 8pin ancak benim PSU'da 4pin çıkış var sadece. Ufak bir araştırma yaptığımda 4pin ile çalıştırabileceğim yazıyor çoğu yerde ancak uzun dönemde benim için herhangi bir sorun teşkil eder mi bu durum. Anakarttan olmak istemiyorum. Bazı yerlerde de kullanım kılavuzunda 4pin ile kullanılabilir olduğunu söyleyenler var. Kafam iyice karıştı beni biri aydınlatabilirse çok sevinirim. Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum. Dönüştürücü kullanmak istemiyorum çoğu yerde anakartı yaktığını söylüyorlar ve kaliteli bir dönüştürücüyü internetten bulmak inanılmaz zor, güvenilmiyor.

Dönüştürücü kullanmak kumardır, genelde kendilerine zarar verirler ama yine de sıkıntı çıkartanlar bol. PSU'yu hangi sistem parçaları ile kullanacaksınız?

Dönüştürücü kullanmak kumardır, genelde kendilerine zarar verirler ama yine de sıkıntı çıkartanlar bol. PSU'yu hangi sistem parçaları ile kullanacaksınız?

• Anakart - Gigabyte B450M S2H
  • CPU - AMD Ryzen 5 1600 soket AM4 3.4GHz - 3.6GHz 16MB 65W 12nm
  • GPU - MSI GeForce GTX1650 Super Gaming X 4 GB GDDR6 128Bit DX12 NVIDIA
  • RAM - tek slot Kingston 16 GB HyperX Fury Black DDR4 2666MHz CL16 1.2V
  • SSD - bir adet 240GB
  • HDD - bir adet WD 1TB
  • 1 Adet CD-DVD writer
Burada sanırım 4pin bağlantıyı da kabul ettiğini söylüyor?

Dosya Ekleri

• güç kaynağı bağlantısı.png
    güç kaynağı bağlantısı.png
    177,6 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:

Geri
Yukarı