GIGABYTE B450M S2H alınır mı?

Astrein

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Bahsi geçen Gigabyte B450M S2H anakartını Ryzen 3 1200,8 GB DDR4 3200MHz RAM ile kullanacağım. İleri de RAM'îmı 2X8 yapacağım bu sebepten dolayı bu anakart yeterli midir?

Bazılar OC performansı kötü demiş, Ryzen 3 1200 ile hız aşırtma yapmadan sadece turbo boost açtığım taktirde sorun yaratır mı? Ya da hız aşırtma ile 3.7GHz yaparsam problem olur mu bu anakart ile?

Ya da üst seviye bir B350 mi almalıyım? GIGABYTE GA-AB350M-GAMING 3 gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakart, işlemci ve 3000 MHz RAM ile kullanıyorum. İşlemciyi sorunsuz 3.8GHz'e hız aşırtma yapabildim fakat ne hikmetse RAM 2933 MHz üzerine çıkmıyor.
Teşekkürler, benzer bir yol izleyeceğim ben de.
Bütçe varsa bir tık üstünü almak daha iyidir. Fazla bir beklentin yoksa uzun bir süre götürebilir.
Dağlar kadar beklentim yok, 2-3 yıl sonra işlemciyi 3. nesil ryzene çekerim o kadar, belleğide 16 yaparım.

Teşekkürler, benzer bir yol izleyeceğim ben de.

Dağlar kadar beklentim yok, 2-3 yıl sonra işlemciyi 3. nesil ryzene çekerim o kadar, belleğide 16 yaparım.

Hocam AMD 3. Nesil her ne kadar Technopat'ta önerilsede (bende dahil çünkü Intel'in yeni işlemcilerini çıkarmadı), almanızı tavsiye etmem o kadar ısınma sorunu anakart sorunu vs. Full HD (1920X1080) çözünürlükte oynayacaksanız Intel (10. Nesil) almanızı tavsiye ederim. Sistemi almadıysanız almamanızı tavsiye ederim. Bütçeniz kısıtlı olabilir Intel yeni işlemcileri çıkartana kadar gücünüz yetiyorsa çalışın veya para biriktirin.

Hocam AMD 3. Nesil her ne kadar Technopat'ta önerilsede (bende dahil çünkü Intel'in yeni işlemcilerini çıkarmadı), almanızı tavsiye etmem o kadar ısınma sorunu anakart sorunu vs. Full HD (1920X1080) çözünürlükte oynayacaksanız Intel (10. Nesil) almanızı tavsiye ederim. Sistemi almadıysanız almamanızı tavsiye ederim. Bütçeniz kısıtlı olabilir Intel yeni işlemcileri çıkartana kadar gücünüz yetiyorsa çalışın veya para biriktirin.
Isınma sorunu yok, anakart alındı. Sistem monte edildi. Konu kapanabilir.

Prime 95 3.1GHz max 60 derece gördü.

Gigabyte b450m-s2h bende de var, VRM en fazla 60-62 derece görüyor 3.7Ghz r5 1600 ile

Aynı anakart, işlemci ve 3000 MHz RAM ile kullanıyorum. İşlemciyi sorunsuz 3.8GHz'e hız aşırtma yapabildim fakat ne hikmetse RAM 2933 MHz üzerine çıkmıyor.
Ram markanız nedir ben gskill sniper x 3200mhz ile kullanıyorum.2933de sorun yok fakat 3200e aldığımda PC kapanana kadar kullanıyorum kapatıp tekrar açınca çıkmıyor 3uzun bip sesi yapıyor tekrar kapatıp tekrar açıyorum bios ramleri 2133mhz ye çekiyor siz sorunu çözebildiniz mi?

Ram markanız nedir ben gskill sniper x 3200mhz ile kullanıyorum.2933de sorun yok fakat 3200e aldığımda PC kapanana kadar kullanıyorum kapatıp tekrar açınca çıkmıyor 3uzun bip sesi yapıyor tekrar kapatıp tekrar açıyorum bios ramleri 2133mhz ye çekiyor siz sorunu çözebildiniz mi?
G.Skill marka RAM kullanıyorum ve hala 2933 MHz'de çalıştırabiliyorum.

Geri
Yukarı