Gigabyte B450M-S2H anakart nasıldır?

Arkadaşlar merhaba. Ryzen 5 2600 işlemcimin yanına bu anakartı satın aldım Gigabyte B450M S2H AMD B450 DDR4 M.2 mATX Anakart - incehesap.com Size sorum sizce doğru bir seçim mi yaptım? Anakart ve işlemci iş görür mü? CS:GO odaklı bir sistem topluyorum işimi görür mü?
Bu kartın soğutma sistemi daha iyi diye biliyorum. 3200 MHz RAM ile de sorunsuz çalışıyormuş, incele istersen.
Gigabyte B450M Gaming DDR4 RGB M.2 AM4 ATX Anakart - incehesap.com

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradaki fiyat farkına bakın. Arkadaş anakart tavsiyesi istememiş, uygun olup olmadığını sormuş.

Sakin ol arkadaşım, azarlamışsın resmen. Olabilir, insanlık hali. Genelde almadan önce sorulur, benim de gözümden kaçmış. Biz de övülen bir kart diye bakmasını tavsiye ettik.
Uyarınız için size teşekkür eder, iyi geceler dilerim.

Şu an piyasadaki en ucuz B450 anakart. Düşük seviye sistem kuranlar veya hiç overclock işi ile uğraşmayacak insanlar tercih edebilir. Gerek genel görünüşünden gerekse pasif soğutma olarak zayıf görünen bir anakart, çok zorlamamak lazım.

Bu kartın soğutma sistemi daha iyi diye biliyorum. 3200 MHz RAM ile de sorunsuz çalışıyormuş, incele istersen.
Gigabyte B450M Gaming DDR4 RGB M.2 AM4 ATX Anakart - incehesap.com
Hocam yorumun için teşekkür ederim attıgın kart gözümden kaçmadı lakin bütçem 500 tl oldugu için onu alamadım o yüzdende konuyu açmak istedim iş görür mü diye.
Şu an piyasadaki en ucuz B450 anakart. Düşük seviye sistem kuranlar veya hiç overclock işi ile uğraşmayacak insanlar tercih edebilir. Gerek genel görünüşünden gerekse pasif soğutma olarak zayıf görünen bir anakart, çok zorlamamak lazım.
Overclock işi ile hiç uğraşmayacagım pasif soğutma demişsiniz bana gerçekten sorun çıkatacak kadar pasif kalır mı? Bütçem 500 tl oldugu için malesef üstüne çıkamadım.CS:GO PUBG gibi oyunlarda bana ciddi problemler yaratır mı?

Normal kullanıcıyı üzmez O fiyatlara A320 anakart almaktan iyidir gene B450 anakart almak. OC yapmayacaksan hayli hayli götürür.

Gigabyte B450M S2H mATX Soket AM4 M.2/HDMI/DVI/VGA AMD Soket AM4 (Ryzen) B450M S2H Anakart - Nanokatalog
Burada 386TL aynısını almayı planlıyorum, piyasada 480TL altına yok fakat nanokatalog ta 386TL biraz garipsedim açıkçası.
Buraya güvenmezsen onunla beraber 3 tane o fiyat ürünü var.
MSI B450M PRO-M2 *
Asus Prime B450M-K
Gigabyte B450M S2H *
Bu üçünün zaten doğru dürüst bir farkı yok 3'ü de hep aynı fiyat seviyelerinde. Hangisinin tipi hoşuna giderse al derim.
Sonunda "*" koyduklarım çok kaliteli ses ürünleri kullanacaksan daha uygun(Surround denilen olay, sesin nerede geldiğini anlamada çok fark ettirir 7.1 kulaklık kullanacaksan). Seç beğen al.
Ama şu nanokatalog ta şu fiyat inanılmaz cezbetti beni. Vallahi 15-20 tane alıp ticaretini bile yapasım geldi. :D

Gigabyte B450M S2H mATX Soket AM4 M.2/HDMI/DVI/VGA AMD Soket AM4 (Ryzen) B450M S2H Anakart - Nanokatalog
Burada 386TL aynısını almayı planlıyorum, piyasada 480TL altına yok fakat nanokatalog ta 386TL biraz garipsedim açıkçası.
Buraya güvenmezsen onunla beraber 3 tane o fiyat ürünü var.
MSI B450M PRO-M2 *
Asus Prime B450M-K
Gigabyte B450M S2H *
Bu üçünün zaten doğru dürüst bir farkı yok 3'ü de hep aynı fiyat seviyelerinde. Hangisinin tipi hoşuna giderse al derim.
Sonunda "*" koyduklarım çok kaliteli ses ürünleri kullanacaksan daha uygun(Surround denilen olay, sesin nerede geldiğini anlamada çok fark ettirir 7.1 kulaklık kullanacaksan). Seç beğen al.
Ama şu nanokatalog ta şu fiyat inanılmaz cezbetti beni. Vallahi 15-20 tane alıp ticaretini bile yapasım geldi. :D
nanokatalogtan alışveriş yaptınız mı ? Yaptıysanız memnun kaldınız mı ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı