GİGABYTE B450M S2H anakarta overclock nasıl yapılır?

hmm peki teşekkür ederim. Ama şimdi biosum f40 gelirse direk f50 yimi kurmam lazım yoksa onun aşağısındakileridemi?

ekran kartımı gigabyte a yazdım ve sürücüler kısmına geldim bu çıktı resim atıyorum. yani o üsttekini indiricem değilmi?

f50 veya f42f sürümlerinde altta kırmızı olarak şu yszı yazıyor tam olarak çözemedim.
Eğer bios F40 sürümünden daha eski ise önce F40 güncellemesini yapman gerekiyor. Bana F42F olarak geldi, direk F50'ye yükselttim.

Ben senin yerinde olsam hiç hız aşırtma ile uğraşmam. Zaten söylediğine göre sistemin henüz gelmemiş, performansından memnun kalıp, kalmayacağını şimdiden bilemezsin. Ayrıca yazdıklarından oldukça tecrübesiz olduğunu görüyorum ki bu tecrübesizlik hız aşırtma yaparken seni mağdur edebilir. Daha dün forumda seninle aynı marka model anakartı kullanan birinin hız aşırtma yaparken anakartı yaktığını okudum. O anakart zaten hız aşırtma için ideal değil.

Benim anakartım da aynısı ve cpb açıkken voltajı 1.40 küserlerde veriyordu sürekli. Sabit bir voltaj vermek gerekiyor böyle durumlarda. 4.0 ghz e ayarladım1.32 voltajla falan test de yaptım sorunsuz kullanıyorum şu anda. Cbp kapalı.

Ben senin yerinde olsam hiç hız aşırtma ile uğraşmam. Zaten söylediğine göre sistemin henüz gelmemiş, performansından memnun kalıp, kalmayacağını şimdiden bilemezsin. Ayrıca yazdıklarından oldukça tecrübesiz olduğunu görüyorum ki bu tecrübesizlik hız aşırtma yaparken seni mağdur edebilir. Daha dün forumda seninle aynı marka model anakartı kullanan birinin hız aşırtma yaparken anakartı yaktığını okudum. O anakart zaten hız aşırtma için ideal değil.
Bilgisayarın bios ayarlarını vs herşeyi bilgisayarcıda beraber yapıcaz.Bilgsayardan anlıyorum fakat bu Overclock işinden hiç anlamıyorum.Sanırım XMP ayarı yapmak ve BİOS güncel değilse bios u güncellemek yetecektir diye düşünüyorum.Benim kafama takılan soru örnek veriyom sistem gelince bios f40 diyelim f50 yi indirmeden önce f41 f42f falan onları indirmek gerekiyormu diye soruyordum.Neyse yarın bilgisayarcıda hallederiz.

Herhangi bir bilgisayarcıya gitmeyin. Onlarca rehber bulabilirsiniz rahat bir şekilde.

Hiçbir bilgisayarcıyla doğru ve iyi bir sonuca ulaşamazsınız. Sorduğunuz her soruya elimden geldiğince cevap verdim ve yeterli olmalı?
XMP ayarı 10 sn bile almayacak bir ayar. Technopat'ın Gigabyte bir anakartta bu ayarı açtığı video vardı.
BIOS güncellemesi yapmanıza gerek yok.
Ekran kartı sürücünüzü attığınız fotoğraftan veya AMD'nin kendi sitesinden indirebilirsiniz.
Windows'u aldığınız gibi lisanlamanızı öneririm ama sonraya saklayacaksanız da sorun yok. Sadece kişiselleştirme ayarlarında ve bir kaç yerde ayar değiştiremiyorsunuz.
O.C yapmanıza gerek yok ve olmayacak onu kafanızdan atabilirsiniz.

Hiçbir bilgisayarcıyla doğru ve iyi bir sonuca ulaşamazsınız. Sorduğunuz her soruya elimden geldiğince cevap verdim ve yeterli olmalı?
XMP ayarı 10 sn bile almayacak bir ayar. Technopat'ın Gigabyte bir anakartta bu ayarı açtığı video vardı.
BIOS güncellemesi yapmanıza gerek yok.
Ekran kartı sürücünüzü attığınız fotoğraftan veya AMD'nin kendi sitesinden indirebilirsiniz.
Windows'u aldığınız gibi lisanlamanızı öneririm ama sonraya saklayacaksanız da sorun yok. Sadece kişiselleştirme ayarlarında ve bir kaç yerde ayar değiştiremiyorsunuz.
O.C yapmanıza gerek yok ve olmayacak onu kafanızdan atabilirsiniz.
Hocam o mesajı size kasten söylemedim çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim.OC yapmayı geçtim.Bios u güncel tutmayı tercih ederim ve güncellicem.F50 sürümündeki sorun kalktımı?Biliyorsanız söylermisiniz bide f50 yi kurarken f50den önceki sürümleridemi indirirmem lazım ? herşeyi kendim yapabilirim ama bu çok kafamı karıştırıyor yanlış bişey yapmak istemem.

Hocam çok pimiriklisiniz. Sistem gelir gelmez her şeyi tam olsun diye bir şey yok. Açın bakın her şey çalışıyor mu vs. Sonra düşersiniz bunların derdine. Bunlar zaman almayacak ve ilk aşamada yapılmayacak şeyler zaten hele bi bilgisayarı kullanın biraz yani.

Hocam çok pimiriklisiniz. Sistem gelir gelmez her şeyi tam olsun diye bir şey yok. Açın bakın her şey çalışıyor mu vs. Sonra düşersiniz bunların derdine. Bunlar zaman almayacak ve ilk aşamada yapılmayacak şeyler zaten hele bi bilgisayarı kullanın biraz yani.
Nasıl herşeyi tam olsun diye bişey yok? biosu güncellemezsen driveri kurmazsan ne yapacaksın? Boş konuşma ya hazır alınan sistem de nasıl her şey çalışmasın

Geri
Yukarı