Gigabyte B450M S2H anakarta RAM ve işlemci önerisi

• Konuyu başlatan R4v3n
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 971

R4v3n

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartım RX 590+ Nitro.
RAM olarak bunu düşünüyorum uyum sorunu olur mu? Fiyatı bayağı bir indirime girmiş.
İşlemci olarak da Ryzen 5 2600 düşünüyorum.

Son sorum ise eski kasama güç kaynağı mı alayım yoksa içinde güç kaynağı olan bir kasa mı almalıyım? Ve güç kaynağı kaç watt olmalı? Önerilerinizi alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2600 de bu kartı besler. PSU olarak ise 600W kaliteli bir PSU yeterli olacaktır. Kasa ile ayrı olarak da bakabilirsiniz.

RAM uyumlu çalışır.
Kasan uygun ise hiç para verme PSU al devam et. (kişisel fikrim.)

RAM olarak bunu düşünüyorum uyum sorunu olur mu? Fiyatı bayağı bir indirime girmiş.

Attiginiz RAM Single channel ve iyi bir RAM degil, onermem.
RAM icin bütçe nedir?

İşlemci olarak da Ryzen 5 2600 düşünüyorum.

Islemci icin bütçe nedir? 2600 tercih edilebilir.

Son sorum ise eski kasama güç kaynağı mı alayım yoksa içinde güç kaynağı olan bir kasa mı almalıyım? Ve güç kaynağı kaç watt olmalı? Önerilerinizi alabilirim.

Kaliteli bir 600W yeterli olacaktir.

Attiginiz RAM Single channel ve iyi bir RAM degil, onermem.
RAM icin bütçe nedir?

Islemci icin bütçe nedir? 2600 tercih edilebilir.

Kaliteli bir 600W yeterli olacaktir.

RAM için bütçem 1100 1200 maksimum anakart da sadece 2 RAM slotu olduğu için 16 GB tekli alayım dedim sonra bir 16 daha alırım.

O RAM'i önermem. Çipi kötü, ve Single channel.

Buna bakabilirsin:

Anakart da sadece 2 RAM slotu olduğu için 16 GB tekli alayım dedim sonra bir 16 daha alırım.

RAM için bütçem 1100 1200 maksimum anakart da sadece 2 RAM slotu olduğu için 16 GB tekli alayım dedim sonra bir 16 daha alırım.

Anakart da sadece 2 RAM slotu olduğu için 16 GB tekli alayım dedim sonra bir 16 daha alırım.

32 GB gereksiz. 8x2 16 GB daha iyi olacaktır.

32 GB gereksiz olur.
Sunlar iyi.
Biraz daha ucuza bunlarida alabilirsin.
Ama Ballistix daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakart ve R3600 işlemci ile kullandığım RAM'leri 2*16 çevirdiğim için boşa çıktı. Düşünürseniz 700 TL'ye verebilirim. Sıfır diye kandırabileceğim yeniliktedir, bilginize.
Vatan Bilgisayar'dan alındı.

G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V kırmızı DDR4 3000MHz CL16 1.35v Dual kit RAM

Yeni konular

Geri
Yukarı