Çözüldü Gigabyte B450M S2H bellek voltajı nasıl arttırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Nasıl yapacağım?
Sadece frekans ve voltajı değil gecikme değerlerini de elle ayarlaman lazım. En azından en önemli 5 tanesini. Yoksa performans artışından çok düşüş olur. Hiç araştırma yapmadan böyle teknik konulara girmeye nasıl cesaret edebiliyorsunuz şaşırıyorum.

O drop'u bellek yetersizliğinden yiyorsundur. Günümüz oyunları için 8 GB RAM yetersiz. 16 GB şart artık. RAM'in zaten 2400 MHz görünüyor. BIOS'unu güncelle, voltaj gibi konulara bilgi sahibi olmadan atlama, sorununu düzeltmez.

RAM takviyesi yapman gerekiyor, voltajla olacak iş değil bu.

Advance Memory Settings bölümüne gireceksiniz. XMP kapalı bir şekilde resimde System Memory Multiplier Auto yazan yere 26.00 yazıp Enter deyin. İstediğiniz frekansı bu şekilde gireceksiniz. 29.33 , 24.00 , 28.00 vs.

gigabyte ram frequency.png

Voltaj ayarı yapmak istiyorsanız Advance Voltage Settings bölümüne gireceksiniz. Dram Voltage kısmında Auto veya 1.20 yazılıdır. Oradan yükseltme yapabilirsiniz. Sonrasında ayarlarınızı kaydedip çıkacaksınız.

Memory Frequency kısmını space tuşu ile 2666 yapın.

Şu an 2666 MHz yaklaşık 1.225V ile çalışıyor. Kesmedi bu beni 3000 MHz yükselteyim mi?
O drop'u bellek yetersizliğinden yiyorsundur. Günümüz oyunları için 8 GB RAM yetersiz. 16 GB şart artık. RAM'in zaten 2400 MHz görünüyor. BIOS'unu güncelle, voltaj gibi konulara bilgi sahibi olmadan atlama, sorununu düzeltmez.

RAM takviyesi yapman gerekiyor, voltajla olacak iş değil bu.

Bütçem çok kısıtlıydı en yakın zamanda 16 GB geçeceğim. Şu an zaten en yeni nesil oyunları oynamıyorum sınırım 2016.

Yeni konular

Geri
Yukarı