Gigabyte B450M S2H BIOS sürümleri

Flanqus

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlar, anakartıma BIOS güncellemesi yapmayı planlıyorum. Sizlere 2 sorum var: Şuandaki BIOS sürümüm F60. F62 sürümüne güncelemeyi düşünüyorum. En günceli F63 sürümleri, fakat bu sürümlerinde, resimde de göründüğü gibi birtakım harfler yer alıyor. Bu harflerin ne anlama geldiğini bilenler yazarsa çok memnun olurum. Bir diğer sorum da BIOS güncellemesini flash bellek ile yaparken flashın içerisinde dosyalar olsa bir sorun teşkil eder mi? Flash belleğimde Windows 10 ISO dosyası kurulu, bunu silmeden BIOS dosyasını atsam yapabilir miyim?

Dosya Ekleri

• b450m s2h bios.JPG
    b450m s2h bios.JPG
    119,2 KB · Görüntüleme: 58
Gigabyte BIOS isimlendirmesinde sonda küçük harf varsa bu o BIOS'un Beta olduğu anlamına gelir. Beta BIOS'lar %100 kararlı değildir. Beta'dan çıkmasını beklemekte fayda var önemli bir güncelleme gelmediği sürece.

Gigabyte BIOS isimlendirmesinde sonda küçük harf varsa bu o BIOS'un beta olduğu anlamına gelir. Beta BIOS'lar %100 kararlı değildir. Beta'dan çıkmasını beklemekte fayda var önemli bir güncelleme gelmediği sürece.

Bunu bilmiyordum yorumumu düzeltiyorum.

F62 indirin yanında harf olan sürümler Beta sürümler oluyor ve sıkıntı çıkarabiliyorlar F62 stabil bir sürümdür ben de aynı anakartı F62 sürümle kullanıyorum.
Daha önce hangi sürümünü kullanıyordunuz?

Gigabyte BIOS isimlendirmesinde sonda küçük harf varsa bu o BIOS'un Beta olduğu anlamına gelir. Beta BIOS'lar %100 kararlı değildir. Beta'dan çıkmasını beklemekte fayda var önemli bir güncelleme gelmediği sürece.
Peki harflerin belirli bir anlamları var mı?

Peki arasında bir fark hissettiniz mi? Mesela, F61 sürümündeyken aldığınız (eğer aldıysanız) hataların F62 sürümünde çözülmesi gibi...
Ryzen 5 5500 kullandığım için mecburi olarak güncellemem gerekti 5000 serisi olduğu için önceden de herhangi bir hata almıyordum şimdi de almıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı