Gigabyte B450M S2H Çift Kanal RAM Takılır Mı?

Pherimenium

Kilopat
Yer
Antakya/Hatay
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma RAM almak istiyorum. Bu anakartta 2 RAM yuvası var. İkisi dolu olursa çift kanal olur mu? Bazı oyunlarda drop yiyorum RAM yüzünden, o yüzden almak istiyorum.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
  • Ekran kartı: MSI Armor RX570
  • RAM: Corsair 8 GB 3000 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma RAM almak istiyorum. Bu anakartta 2 RAM yuvası var. İkisi dolu olursa çift kanal olur mu? Bazı oyunlarda drop yiyorum RAM yüzünden, o yüzden almak istiyorum.
Gayet tabi olur.

Eğer RAM aynı modelse veya ''farklı'' marka ve model ancak aynı frekans ve aynı CL değerlerine sahip olursa olur. Ancak farklı marka ve modelde uyumluluk sorunu olabilir. O yüzden yeni alacağın RAM'i elindekiyle aynı almaya çalış.

Dönem 16 GB Ram dönemi. Ben yazın başında topladım sistemi hazır toplamışken 8x2 3000 MHz RAM aldım, cidden çok rahat bir performans sunuyor. Şuana kadar hiç bir güncel oyunda drop yemedim. Witcher, Battlefield, Forza Horizon 4 gibi oyunlarda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı