Gigabyte B450M S2H F50A BIOS güncelleme sonrası görüntü gitme problemi

ByPatriot

Kilopat
Sistemi yeni topladım ve konulara bakmadan direk B450M SH2 anakart BIOS son sürümü olan F50A ya BIOS'u güncelledim. Her neyse güncelleme esnasında sıkıntı yoktu. PC açıldı ve CPU fanda dengesizlik fark ettim boşta iken bile bazen hızlanıp bazen ise yavaşlıyordu. Kasa yan kapak açık oldugu için bu ses farkını çok rahat hissedebiliyorum. Ve tarayıcada gezerken bile CPU 45 -60 derece arasında dalgalanıyor.

monitor.png

Sonuç olarak yaşadığım sorunları şuraya madde olarak yazayım.
  1. PC açmak için Power tuşuna bastıktan sonra fanlar çalışıyor ve 2-3 saniye sonra fanların çalışmasını kesip masaüstü gelince fanlar tekrar çalısmaya başlıyor.
  2. PC açılışta BIOS ekranını geçip masaüstü gelecekken ekrana görüntü gelmiyor. (Resetleyince Düzeliyor)
  3. Tarayıcıda gezerken bile görüntü birden kesiliyor. (Çok Az Rastladım) Resetlemek zorunda kalıyorum.
  4. CPU sıcaklığı boşta bile yüksek ve dalgalanma yapıyor. 45-60 derece arası
  5. CPU fanı sıcaklıkta dalgalanma oldugundan dönüş hızını arttırıp ses yapıyor. Birkaç saniye sonra düzeliyor belli bir süre sonra tekrarlanıyor.
Anakart sayfasındaki F50A BIOS indirmesi kaldırılmış. Yerine F50 olarak bugun yani 22.11.2019 tarihli bir BIOS dosyası gelmiş ve indirilemiyor. (Demek ki onlarda artık bir sorun olduğunun farkında)

Bu sorunlardan kurtulmak için önerileriniz var mı?
BIOS eski sürümüne düşürülebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı