Gigabyte B450M S2H görüntü vermiyor

Swopper

Decapat
RAM
Corsair 8 GB 3000 Mhz Cl16
İşlemci
Ryzen 5 1600
Yeni bir sistem topladım.
  • Ryzen 5 1600
  • Corsair 8 GB RAM
  • Ekran Kartım zaten var GT 1030 ( 1 sene önce almıştım)
  • Anakart olarak da B450M S2H tercih ettim

Her şeyi eksiksiz bağladım, kasa çalışıyor işlemci fanı da çalışıyor fanların ışığı yanıyor fakat ne yaptıysam görüntü alamadım. (Ekran kartına takılı bu arada ve ekran kartında problem yoktur). Bilgisayarcıya da götürdüm, İşlemci ve RAM'i ayrı ayrı denediler "Sıkıntı yok, problem anakartta" dediler, Kafam da karıştı tabii biraz.

Sorum şu: BIOS'tan olabilir mi? BIOS güncel gelmiyor falan gibi bir söylenti var. Düşük işlemci bulup BIOS ettirin gibi. Benim işlemcim zaten yüksek değil ki 1. Nesil Ryzen 1600, direkt tak çalıştır olması gerekmiyor mu? Yanlış mı biliyorum? BIOS ekranı falan hiçbir şey gelmiyor, gelse yapacağım ama görüntü yok.
Kesin olarak Anakart bozuk mudur yani? USB portları çalışıyor bu arada klavye takınca ışığı yanıyor. İnternetten söylemiştim. İade edeceğiz artık mecbur. Umarım kabul ederler ve yenisini yollarlar. Tek dileğim bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi ekran kartı slotunda sıkıntı olabilir eğer elinizde varsa başka bir ekran kartı ile deneyin çünkü BIOS'tan ekran kartı çıkarılmış olabilir.
Malesef başka yok. Ama Şunu söyleyeyim Ryzen 1600 1. nesil bir işlemci yani yüksek değil. direkt tak çalıştır olması gerekir değil mi ? Örneğin; Ryzen 7 5600x iyi ve güçlü işlemci ve pahalı, Bu yüksek olduğu için düşük işlemci bulup Bios etmek gerekir. Ama bendeki çalışması gerek. Anakart bozuk diyebilir miyiz yani ?

Malesef başka yok. Ama Şunu söyleyeyim Ryzen 1600 1. nesil bir işlemci yani yüksek değil. direkt tak çalıştır olması gerekir değil mi ? Örneğin; Ryzen 7 5600x iyi ve güçlü işlemci ve pahalı, Bu yüksek olduğu için düşük işlemci bulup Bios etmek gerekir. Ama bendeki çalışması gerek. Anakart bozuk diyebilir miyiz yani

Malesef başka yok. Ama Şunu söyleyeyim Ryzen 1600 1. nesil bir işlemci yani yüksek değil. direkt tak çalıştır olması gerekir değil mi ? Örneğin; Ryzen 7 5600x iyi ve güçlü işlemci ve pahalı, Bu yüksek olduğu için düşük işlemci bulup Bios etmek gerekir. Ama bendeki çalışması gerek. Anakart bozuk diyebilir miyiz yani ?
Bakın bende sizin sisteminizin r 3 3100 olanını kullanıyorum dedigim 3 seçenekten biri hiçbir şeye olmaz gözüyle bakmamak lazım biosa vs girilmiyor değilmi

Burada 3 tane seçenek var ya anakart bileşenlerden birini görmüyor büyük ihtimalle ekran karti 2.ihtimal ekran kartı slotunda sıkıntı var zaten GT 1030 analarttan enerjisini alıyor 3 ihtimal anakartta bir arıza var ve görüntü vermiyor anakamarkaniz nedir?

Bakın bende sizin sisteminizin r 3 3100 olanını kullanıyorum dedigim 3 seçenekten biri hiçbir şeye olmaz gözüyle bakmamak lazım biosa vs girilmiyor değilmi
Evet, direkt siyah ekran hiç bir şey yok, uyarı falan filan,
Ekran gelse Bios yapacağım Flaş belleğim de hazır

Evet, direkt siyah ekran hiçbir şey yok, uyarı falan filan,
Ekran gelse BIOS yapacağım flash belleğim de hazır.

Şu an yapabilecek pek bir şeyimiz yok güvendiğniz bir bilgisyar tamircisine götürp ben saydığım nedenlerden bahsedebilirsiniz ayrica anakartın markasi nedir b 450 S2H ama bir markasi lazim.

Şu an yapabilecek pek bir şeyimiz yok güvendiğniz bir bilgisyar tamircisine götürp ben saydığım nedenlerden bahsedebilirsiniz ayrica anakartın markasi nedir b 450 S2H ama bir markasi lazim.
Gigabyte, başlıkta da yazdım zaten,
Bildiğim kadarıyla 3000 serisine kadar destekliyor diye biliyorum Bios gerektirmeden.
bendeki 1. nesil yani gerekmemesi lazım. Sıkıntı anakart galiba kesinleşti

Gigabyte, başlıkta da yazdım zaten,

Bildiğim kadarıyla 3000 serisine kadar destekliyor diye biliyorum BIOS gerektirmeden.
Bendeki 1. nesil yani gerekmemesi lazım. Sıkıntı anakart galiba kesinleşti.

Ya işlemcide sorun olduğunu düşünmüyorum saydıģim maddelerden biri bu arada hangi ilde oturuyorsunuz yardimci olabilirim.

Maalesef başka yok. Ama şunu söyleyeyim Ryzen 1600 1. nesil bir işlemci yani yüksek değil. Direkt tak çalıştır olması gerekir değil mi? Örneğin; Ryzen 7 5600X iyi ve güçlü işlemci ve pahalı, bu yüksek olduğu için düşük işlemci bulup BIOS etmek gerekir. Ama bendeki çalışması gerek. Anakart bozuk diyebilir miyiz yani?

Kardesim montaj yaparken zorladiysan islemci kuzey, köprüsüne zarar gelmiş olabilir bende de aynı anakart var BIOS'la alakasi yok F50 sürümle geliyor direkt işlemcini tanır bende garantide olan Gigabyte B550 p apro seri anakart seninkine yakin bu durumda ariza yaptı işlemci isınmiyor ekran kart fani donmüyor şu an 1.5 haftadır garantide gecmiş olsun anakart biraz narin kücük bir kart.

Kardesim montaj yaparken zorladiysan islemci kuzey, köprüsüne zarar gelmiş olabilir bende de aynı anakart var BIOS'la alakasi yok F50 sürümle geliyor direkt işlemcini tanır bende garantide olan Gigabyte B550 p apro seri anakart seninkine yakin bu durumda ariza yaptı işlemci isınmiyor ekran kart fani donmüyor şu an 1.5 haftadır garantide gecmiş olsun anakart biraz narin kücük bir kart.

Arakadaş islemci ve RAM'ı test etirmis ve çalışmış ama ekran kartı anakartta çalışmıyor yukarıda nedenini saydim oradan bakabilirsin.

Bende seninki gibi bir sistem kullanıyorum hatta işlemcim R3 3100 daha yeni bir işlemci sorun BIOS'da olabilir veya anakartta bir sorun olabilir çünkü biraz narin bir anakart sorun ekran kartı slotundada olabilir çünkü GT 1030 anakarttan enerji alıyor.
Teşekkürler yanıt

Hiç zorlamadım zorlanmadım, rahat ve geniş bir ortamda montajını yaptım masa üzerinde.
Bozuk anakart gönderdiler galiba, kusurlu ürün yapacak bir şey yok umarım iade ederler daha başlatmadım iade sürecini

Geri
Yukarı