Gigabyte B450M S2H görüntü vermiyor

Swopper

Decapat
RAM
Corsair 8 GB 3000 Mhz Cl16
İşlemci
Ryzen 5 1600
Yeni bir sistem topladım.
  • Ryzen 5 1600
  • Corsair 8 GB RAM
  • Ekran Kartım zaten var GT 1030 ( 1 sene önce almıştım)
  • Anakart olarak da B450M S2H tercih ettim

Her şeyi eksiksiz bağladım, kasa çalışıyor işlemci fanı da çalışıyor fanların ışığı yanıyor fakat ne yaptıysam görüntü alamadım. (Ekran kartına takılı bu arada ve ekran kartında problem yoktur). Bilgisayarcıya da götürdüm, İşlemci ve RAM'i ayrı ayrı denediler "Sıkıntı yok, problem anakartta" dediler, Kafam da karıştı tabii biraz.

Sorum şu: BIOS'tan olabilir mi? BIOS güncel gelmiyor falan gibi bir söylenti var. Düşük işlemci bulup BIOS ettirin gibi. Benim işlemcim zaten yüksek değil ki 1. Nesil Ryzen 1600, direkt tak çalıştır olması gerekmiyor mu? Yanlış mı biliyorum? BIOS ekranı falan hiçbir şey gelmiyor, gelse yapacağım ama görüntü yok.
Kesin olarak Anakart bozuk mudur yani? USB portları çalışıyor bu arada klavye takınca ışığı yanıyor. İnternetten söylemiştim. İade edeceğiz artık mecbur. Umarım kabul ederler ve yenisini yollarlar. Tek dileğim bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir sistem topladım. Ryzen 5 1600, Corsair 8 GB RAM, ekran kartım zaten var GT 1030 ( 1 sene önce almıştım) ve anakart olarak da B450M S2H'i tercih ettim. Fazla uzatmadan anlatayım. Her şeyi eksiksiz bağladım, kasa çalışıyor işlemci fanı da çalışıyor fanların ışığı yanıyor fakat ne yaptıysam görüntü alamadım. (ekran kartına takılı bu arada ve ekran kartında problem yoktur). Bilgisayarcıya da götürdüm, işlemci ve RAM'i ayrı ayrı denediler "sıkıntı yok, problem anakartta" dediler, kafam da karıştı tabii biraz.
Sorum şu: BIOS'tan olabilir mi? BIOS güncel gelmiyor falan gibi bir söylenti var. Düşük işlemci bulup BIOS ettirin gibi. Benim işlemcim zaten yüksek değil ki 1. nesil Ryzen 1600, direkt tak çalıştır olması gerekmiyor mu? Yanlış mı biliyorum? BIOS ekranı falan hiçbir şey gelmiyor, gelse yapacağım ama görüntü yok.
Kesin olarak anakart bozuk mudur yani? USB portları çalışıyor bu arada klavye takınca ışığı yanıyor. İnternetten söylemiştim. İade edeceğiz artık mecbur. Umarım kabul ederler ve yenisini yollarlar. Tek dileğim bu.

Ekran kartına güç gidiyor mu? (fanları dönüyor mu?)

Yeni bir sistem topladım. Ryzen 5 1600, Corsair 8 GB RAM, ekran kartım zaten var GT 1030 ( 1 sene önce almıştım) ve anakart olarak da B450M S2H'i tercih ettim. Fazla uzatmadan anlatayım. Her şeyi eksiksiz bağladım, kasa çalışıyor işlemci fanı da çalışıyor fanların ışığı yanıyor fakat ne yaptıysam görüntü alamadım. (ekran kartına takılı bu arada ve ekran kartında problem yoktur). Bilgisayarcıya da götürdüm, işlemci ve RAM'i ayrı ayrı denediler "sıkıntı yok, problem anakartta" dediler, kafam da karıştı tabii biraz.
Sorum şu: BIOS'tan olabilir mi? BIOS güncel gelmiyor falan gibi bir söylenti var. Düşük işlemci bulup BIOS ettirin gibi. Benim işlemcim zaten yüksek değil ki 1. nesil Ryzen 1600, direkt tak çalıştır olması gerekmiyor mu? Yanlış mı biliyorum? BIOS ekranı falan hiçbir şey gelmiyor, gelse yapacağım ama görüntü yok.
Kesin olarak anakart bozuk mudur yani? USB portları çalışıyor bu arada klavye takınca ışığı yanıyor. İnternetten söylemiştim. İade edeceğiz artık mecbur. Umarım kabul ederler ve yenisini yollarlar. Tek dileğim bu.

Bende seninki gibi bir sistem kullanıyorum hatta işlemcim R3 3100 daha yeni bir işlemci sorun BIOS'da olabilir veya anakartta bir sorun olabilir çünkü biraz narin bir anakart sorun ekran kartı slotundada olabilir çünkü GT 1030 anakarttan enerji alıyor.

Usta, ekran kartında sıkıntı yok şu an bunu kullanıyorum zaten. Ama atayım sana.

Dediğim gibi ekran kartı slotunda sıkıntı olabilir eğer elinizde varsa başka bir ekran kartı ile deneyin çünkü BIOS'tan ekran kartı çıkarılmış olabilir.

Ekran kartında sorun olup olmadığını bir bilgisayarcıda öğrenmeniz gerekiyor ki zaten götürmüşsünüz.
Ekran kartım görüntü veriyor şuanki sistemimde o takılı zaten. Bilgisayarcı İşlemci ve Ram'i test etti sıkıntı yok dediler. Şuanki sistem yani eskisi; İntel bir sistem i3 2130 3.4 ghz. Ziraa AMD bir soket olsaydı İşlemciyi de test edebilme imkanım olurdu. Ve de Ram'i tabiki, malesef o da olmuyor, çünkü şuanki anakart DDR 3, yeni aldığım B450M S2H ise DDR 4

Ekran kartım görüntü veriyor şu anki sistemimde o takılı zaten. Bilgisayarcı işlemci ve RAM'i test etti sıkıntı yok dediler. Şu anki sistem yani eskisi; Intel bir sistem i3 2130 3.4 GHz. Ziraa AMD bir soket olsaydı işlemciyi de test edebilme imkanım olurdu. Ve de RAM'i tabii ki, maalesef o da olmuyor, çünkü şu anki anakart DDR 3, yeni aldığım B450M S2H ise DDR 4

Burada 3 tane seçenek var ya anakart bileşenlerden birini görmüyor büyük ihtimalle ekran karti 2.ihtimal ekran kartı slotunda sıkıntı var zaten GT 1030 analarttan enerjisini alıyor 3 ihtimal anakartta bir arıza var ve görüntü vermiyor anakart markaniz nedir?

Geri
Yukarı