Gigabyte B450M-S2H PBO ayarı bulunuyor mu?

odell

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba. Acaba B450M-S2H'de Precision Boost OverDrive (pbo) ile ilgili ayar bulunuyor mu? BIOS'ta peripherals > AMD CBS > nbıo common options ya da ayrı olarak AMD overclocking option gibi bir menüde olmalı sanırım. Eğer varsa ppt, edc, TDC ayarlarını değiştirebiliyor musunuz? Bu anakartı kullananlar işlemcilerini ve mevcut BIOS sürümünü de belirterek geri dönüşte bulunurlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peripherals/AMD Overclocking/Precision Boost Overdrive
Adavanced yapacaksın, PBO limits'i manual yapacaksın oradan PPT TDC EDC limitlerini değiştirebiliyorsun.
F42F, F50 kullandım onda da aynı.

1000. mesajım hayırlı olsun.

Peripherals/AMD Overclocking/Precision Boost Overdrive
Adavanced yapacaksın, PBO limits'i manual yapacaksın oradan PPT TDC EDC limitlerini değiştirebiliyorsun.
F42F, F50 kullandım onda da aynı.

1000. mesajım hayırlı olsun.

İşlemciye göre değişiyor öyleyse o menü. Bende 1600 AF var, BIOS sürümü F50 ve ilgili menü çıkmıyor.

Bu arada ana mesajı hangi moderatör düzenledi merak ediyorum, katletmiş resmen...

İşlemciye göre değişiyor öyleyse o menü. Bende 1600 AF var, BIOS sürümü F50 ve ilgili menü çıkmıyor.

Bu arada ana mesajı hangi moderatör düzenledi merak ediyorum, katletmiş resmen...
Yok yok işlemciyle alakalı değil bu. Birkaç kez gördüm aynı durumu bazı kişilerde AMD Overclocking sekmesi olmuyor. İlk önce Gigabyte'a ticket atın. Gelen yanıta göre aldığınız yere de yazarsınız. Bu bir sorun.

Yok yok işlemciyle alakalı değil bu. Birkaç kez gördüm aynı durumu bazı kişilerde AMD Overclocking sekmesi olmuyor. İlk önce Gigabyte'a ticket atın. Gelen yanıta göre aldığınız yere de yazarsınız. Bu bir sorun.

Emin misiniz hocam? 3000 serisinde kesin çıkması gerekir de önceki serilerden emin değilim. Belki 3000 serisi kullanıp da seçenek çıkmayanlardır sizin dedikleriniz?

Neyse yine de ticket attım başka sorunlar da yaşıyorum çünkü. Yine de 3. nesil öncesi bir işlemci kullanan arkadaş yazarsa durumu kesinleştiririz. Özellikle X serisi olmayan işlemciler, R5 2600 gibi.

Emin misiniz hocam? 3000 serisinde kesin çıkması gerekir de önceki serilerden emin değilim. Belki 3000 serisi kullanıp da seçenek çıkmayanlardır sizin dedikleriniz?

Neyse yine de ticket attım başka sorunlar da yaşıyorum çünkü. Yine de 3. nesil öncesi bir işlemci kullanan arkadaş yazarsa durumu kesinleştiririz. Özellikle X serisi olmayan işlemciler, R5 2600 gibi.
Yok yok millet bu sorunu 3. nesil de de X'li de de yaşıyor. Senin işlemcine yapılabilmesi lazım yapanlar var çünkü. Dediğim gibi Gigabyte'a ticket atın kesin yanıt alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı