Gigabyte B450M S2H RAM frekansı ayarlama

catay42

Hectopat
Daha fazla  
Bende bulunan üründe BIOS'tan XMP ayarını yapmama rağmen RAM frekansında herhangi bir değişme olmuyor. Corsair Vengeance LPX 3000MHz var ve 1 tane.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk soru RAM'i kaç yapmak istiyorsun?
BIOS'ta 2 tane ayar değiştirmen gerekecek sadece. İlk olarak gücü artırman lazım. İkinci olaraksa RAM frekansını 33,33 gibi arada virgül olacak şekilde istediğini yazmalısın. Bu kadar. Şu an evde değilim, varınca daha çok yardımcı olayım.

Kusura bakmayın geç yazıyorum :). Biostan fotoğraf atacağım. Rami 3000 mhz yapmak istiyorum ancak galiba onu yapmak rami zorluyormuş 2933 mhz yapacağım ondan.
Advanced Memory Settings kısmı aynen bu şekilde. Yapmam gerekenleri tam olarak görselden ifade edebilir misiniz acaba?
İlk soru RAM'i kaç yapmak istiyorsun?
BIOS'ta 2 tane ayar değiştirmen gerekecek sadece. İlk olarak gücü artırman lazım. İkinci olaraksa RAM frekansını 33,33 gibi arada virgül olacak şekilde istediğini yazmalısın. Bu kadar. Şu an evde değilim, varınca daha çok yardımcı olayım.
Hocam tam olarak dediğinizi anlayamadım. Rica etsem, attığım görselden anlatabilir misiniz? Eğer bu görsel yeterli değil ise istediğiniz görselleri de atacağım.

Dosya Ekleri

• rambios.jpg
    rambios.jpg
    85,4 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleme:

Geri
Yukarı