Gigabyte B450M-S2H RAM frekansı ayarlanmıyor

Zaten bu anakarttan hiçbir şey ayarlanmıyor ki. Voltaj düşürmek istiyorum menü yok. Karman çorman bir şeyler koymuşlar. Gigabyte anakarta tövbe ettim birkaç ay sonra asus prime serisi alıp elden çıkaracağım.
Peripherals, AMD OC, Manual CPU OC kısmında frekansa MHz, voltaga mV cinsinden yazacaksın.
Misal 4.2GHz 1.35V istiyorsun

Frekanda 4200
Voltaja 1350 yazacaksın.

Asus prime serisine geçmek gibi bir hata yapma bunun mosfetleri daha iyi.

Bu anakart için bunun rehberini yapayım en iyisi. Ben de ilk başta bu ayarı yapamamıştım, benim gibi birçok insan da yapamıyor.

ps: Hocam forumda biri vardı onda Manual CPU OC kısmı yoktu büyük ihtimalle aldığı yer OEM anakartı kazıklamış, konusuna da yazmıştım, o siz miydiniz?
Bu kartın son BIOS sürümünün sorunlu olduğu söyleniyordu. Hatta İtopyaydı sanırım bir firma işte, bu kartı kullanan müşterilerine e-mail atmış ''*** BIOS sürümü sorunludur, yüklemeniz halinde bilgisayarınız açılmayacaktır'' gibisinden bir e-mail. Tam hatırlamıyorum ama İtopyaydı ya herhalde.

Bu karta ben sıcak bakamıyorum, fiyatı çok uygun ama iyi değil gibi. Ben de bu kartı almayı düşünüyordum ama sonradan B450M BAZOOKA V2'yi tercih ettim.
Emaili atan İnventus.
Ben şu an bu anakarttan memnunum ama tam olarak OC kapasitesini test etmedim soğutucum gelince tam bir şey söylerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kartın son BIOS sürümünün sorunlu olduğu söyleniyordu. Hatta İtopyaydı sanırım bir firma işte, bu kartı kullanan müşterilerine e-mail atmış ''*** BIOS sürümü sorunludur, yüklemeniz halinde bilgisayarınız açılmayacaktır'' gibisinden bir e-mail. Tam hatırlamıyorum ama İtopyaydı ya herhalde.

Bu karta ben sıcak bakamıyorum, fiyatı çok uygun ama iyi değil gibi. Ben de bu kartı almayı düşünüyordum ama sonradan B450M BAZOOKA V2'yi tercih ettim.

Şimdiye kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Hem kaliteli hem de bütçe dostu bir anakart.

Bendim de konusuna yazdığınız hocam anakartta sıkıntı yok oem olduğunu da sanmıyorum. İncehesap tan aldım olmamasının sebebi f50 güncellemesi de olabilir bilemiyorum. Bir de kolay ayar yapılabilecek bir kart yapmak yerine gidip karman çorman bir bios menüsü yapmak hoş bir şey değil. Bulana kadar canımız çıkıyor.
Ayrıca oem anakart kutusuz ve garantisiz oluyormuş hocam bu ürün kutulu ve garantili ayrıca aldığım bir ürün. Dolayısıyla oem olma ihtimali yok kendim çıkarıp monte ettm.

Bendim de konusuna yazdığınız hocam anakartta sıkıntı yok oem olduğunu da sanmıyorum. İncehesap tan aldım olmamasının sebebi f50 güncellemesi de olabilir bilemiyorum.
Ben de f50 kullanıyorum kesinlikle sizdekinde bir farklılık var incehesapa OEM olduğunu düşündüğünüzü yazın bence seri numarasından kontrol falan etsinler çünkü B450 Çipsetinde olması gereken bir özelliği kullanamıyorsunuz şu an.

Olmadı bios Sürümü düşürüp geri yükselteceğim, o da olmazsa ryzen master programıyla devam. O da işlevsel çalışıyor gayet. Beğendim programı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı