Gigabyte B450M S2H Anakartında RAM Frekansı Ayarlama

cagatay4606

Centipat
Merhabalar, elimde olan anakart 3000 MHz'den fazlasını desteklemesine rağmen 3000 MHz frekanslı RAM'imi ayarlayamıyorum. Gerekli fotoğrafları atacağım.

Dosya Ekleri

• rambios.jpg
    rambios.jpg
    85,4 KB · Görüntüleme: 57
Masaüstüne geldiğiniz zaman CMD ekranına " cmd ekranına wmic memorychip get speed" bu kodu yazar mısınız? Bu kod RAM frekansınızı gösterir. Aynı anakartı kullanıyoruz ve şu an ayarlar doğru. BIOS kaydedin ve çıkın.

Belleğiniz şu anda 3000 MHz değerinde çalışıyor. Ayarları kaydedip BIOS'tan çıkacaksınız. Siz daha yüksek bir frekansa mı çıkmak istiyorsunuz?
Hayır 3000 olarak kullanmak istiyorum.
Masaüstüne geldiğiniz zaman CMD ekranına " cmd ekranına wmic memorychip get speed" bu kodu yazar mısınız? Bu kod RAM frekansınızı gösterir. Aynı anakartı kullanıyoruz ve şu an ayarlar doğru. BIOS kaydedin ve çıkın.
Dediğinizi yaptım. 2133 MHz olarak gözüküyor.
Bende de aynı anakart var. Profil 1 seçip F10 deyip kaydettikten sonra 3000 Mhz oluyor.
Dediğinizi tam olarak anlayamadım. Biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz?

Arkadaşlar yardımınız için teşekkür ederim. Profile 1 seçip F10 tuşuna bastıktan sonra düzeldi. Tekrardan teşekkür ederim herkese.

Senden ricam kullandığın RAM belleklerin marka model veri seri numarasını belirterek, sisteminin uzun kullanımda mavi ekran vs. hatalar alıp almadığını belirtebilir misin?

Neden diyecek olursan, QVL listelerinde bulunmayan ama anakartın sorunsuz bir şekilde desteklediği RAM belleklerin listesini oluşturuyorum. Konuyu açtığımda bilgi aldığım herkesi etiketleyeceğim.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı