Gigabyte B450M S2H (rev 1.0) BIOS nasıl güncellenir?

• Konuyu başlatan CBum
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 955

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
Merhaba arkadaşlar. Bu anakart var sistemimde. Şu an F60e sürümünü kullanıyorum. Hiçbir problem yok. Acaba F52'ye geçmeli miyim? Ve geçebilir miyim? Geçmeliysem hangi dosyayı indirmeliyim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirdiğiniz sürüm içerisindeki BIOS dosyasını bir USB belleğe atacaksınız, ardından BIOS üzerinden Q-flash seçeneği ile yükleyeceksiniz. YouTube üzerinde rehberler mevcut. 5000 serisi işlemci kullanmıyorsanız beta BIOS kullanmanızı önermem.

İndirdiğiniz sürüm içerisindeki BIOS dosyasını bir USB belleğe atacaksınız, ardından BIOS üzerinden Q-flash seçeneği ile yükleyeceksiniz. YouTube üzerinde rehberler mevcut. 5000 serisi işlemci kullanmıyorsanız beta BIOS kullanmanızı önermem.

F60F sürümünü yüklemiştim, beta olayını bilmiyordum. F52 dönsem mi bilemedim. Beta BIOS'un zararı nedir?

Kesin bir zararı olup olamayacağını bilemeyiz. Tam olarak test edilmemiş ve onaylı bir sürüm olmadığı için ne tür bir sorun yaşayacağınızı öngörmek zor. Yüklüyse yüklü kalabilir, ama güncellemeyi düşünen varsa F52 ideal sürüm şu an.

Geri
Yukarı