Çözüldü Gigabyte B450M S2H Secure Boot sonrası siyah erkan

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirhaNz1

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Asus Gtx 1660s 6 gb
Anakart
Gigabyte b450m s2h
İşlemci
Ryzen 5 3500x 3.6 ghz
Arkadaşlar selam, ben bu arkadaşın videosunda;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4.aşamadan sonra kaydedip çıktığımda ekran daha gelmedi. BIOS pilini çıkartıp 2 güne yakın bekledim yine düzelmedi bu sorunu başka nasıl çözebilirim? Clear CMOS yapiyorlar ama nasıl yapacağım hakkinda bir bilgim yok. Ekran kartim GTX 1660S, anakartim Gigabyte B450M S2H. Sizce bilgisayari ben tamirciye götüreceğim de acaba yapabilir mi bilgisayarci, yardımcı olursaniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam şöyleki iki yöntem var BIOS brick olmuş 1. çözüm yöntemi APU olan bir işlemciyle BIOS'a erişip BIOS'u sıfırlayabilirsiniz. 2. çözüm yöntemi servise göndermeniz gerekiyor. Gigabyte anakartta bu sorun var. Eğer Secure Boot açmak istiyorsanız sürümü en son BIOS'a çekin ve CSM'yi kapatıp tekrardan BIOS'a girin ardından Secure Boot açtınız fakat hala açılmadıysa not active yazısı var ise boot modu orada standart yazıyordur. Onu user yapıp yeniden başlattığınızda otomatik olarak aktif olacaktır. Eğer key sıfırlama falan yaparsanız çöküyor otomatik olarak.
Servise göndermen gerekiyor yeni BIOS atacaklar Valorant'tan dolayı sanırım Secure Boot'u acmaya calistin Windows 11 Gigabyte anakartlar için iyi bir seçim değil keşke Windows 10 ile kalsaydın.

Sorunu çözebildiniz mi hocam? Son durum nedir?

Hocam şöyleki iki yöntem var BIOS brick olmuş 1. çözüm yöntemi APU olan bir işlemciyle BIOS'a erişip BIOS'u sıfırlayabilirsiniz. 2. çözüm yöntemi servise göndermeniz gerekiyor. Gigabyte anakartta bu sorun var. Eğer Secure Boot açmak istiyorsanız sürümü en son BIOS'a çekin ve CSM'yi kapatıp tekrardan BIOS'a girin ardından Secure Boot açtınız fakat hala açılmadıysa not active yazısı var ise boot modu orada standart yazıyordur. Onu user yapıp yeniden başlattığınızda otomatik olarak aktif olacaktır. Eğer key sıfırlama falan yaparsanız çöküyor otomatik olarak.

Çözüm

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar ben direkt çözümü yeni anakart alarak çözdüm. Ama eğer öyle bir sorun olurs direkt servise yollayın onlar hallediyor.

Geri
Yukarı