Gigabyte B450M S2H uyumlu M.2 SSD önerisi

TRsraD

Hectopat
Dostlar başlıkta da belirttiğim gibi Gigabyte B450M S2H anakartına sahibim ve 1TB depolama alanına sahip Max 1.6-1.7K'larda alabileceğim M.2 SSD arıyorum. Bu fiyat bandında beni üzmeyecek hız bakımından da iyi F/P M.2 SSD önerilerinizi bekliyorum.

Bu alınabilir hocam:

DRAM bulundurması bakımından aynı fiyat bandındaki (1 TB için) rakiplerine göre daha iyi konumda.

Bu alınabilir hocam:

DRAM bulundurması bakımından aynı fiyat bandındaki (1 TB için) rakiplerine göre daha iyi konumda.
Yeri değil belki ama Seagate Firecua 520 500GB modeli almayı düşünüyorum Abra A5 V17.2 için fakat ikinci m2 slotuna takacağım o da 3000 yazma destekliyor diyor taksam sorun olur mu?

Yeri değil belki ama Seagate Firecuda 520 500GB modeli almayı düşünüyorum Abra A5 V17.2 için fakat ikinci M.2 slotuna takacağım o da 3000 yazma destekliyor diyor taksam sorun olur mu?
Öncelikle belirteyim, Seagate Firecude 520 kötü bir SSD değil fakat 500 GB modeli ₺1.800 gibi yüksek bir fiyata satılıyor. Fiyatı yüzünden pek önerebileceğim bir SSD değil.

İkinci slotunuz PCI-e 3.0 destekliyorsa yine de takabilirsiniz, sorun olmaz. Sadece PCI-e 3.0 limitlerine takılırsınız. Yani tam hızdan faydalanamazsınız. Günlük kullanımda ve oyunlarda fark etmezsiniz bile.

₺1.800 gibi bütçeniz varsa ₺200-₺300 daha koyup 1 TB SSD modellerine bakmanızı tavsiye ederim. KC2500 1 TB ₺2.000 mesela. ₺200 daha çıkarsanız KC3000 var, çok daha iyi bir model.

Öncelikle belirteyim, Seagate firecude 520 kötü bir SSD değil fakat 500 GB modeli ₺1.800 gibi yüksek bir fiyata satılıyor. Fiyatı yüzünden pek önerebileceğim bir SSD değil.

İkinci slotunuz PCI-e 3.0 destekliyorsa yine de takabilirsiniz, sorun olmaz. Sadece PCI-e 3.0 limitlerine takılırsınız. Yani tam hızdan faydalanamazsınız. Günlük kullanımda ve oyunlarda fark etmezsiniz bile.

₺1.800 gibi bütçeniz varsa ₺200-₺300 daha koyup 1 TB SSD modellerine bakmanızı tavsiye ederim. KC2500 1 TB ₺2.000 mesela. ₺200 daha çıkarsanız KC3000 var, çok daha iyi bir model.

Çok teşekkür ederim yanlış hatırlamıyorsam birinci slot PCI-e 4 şu an da 7000 MB'lik Samsung takılı orada. İkinci slot PCI-e 3'tü alalı çok oldu o yüzden tam hatırlamıyorum bilgilere de modelin ulaşamıyorum net olarak. Dediğim ürünü şu an da Amazon'da 1.199 gibi bir fiyattan alacağım. O yüzden mantıklı geldi. Yorumun çok yardımcı oldu teşekkür ederim tekrardan.

Bu alınabilir hocam:

Hocam bu fiyatlara SATA SSD almak mantıklı mı sence yoksa M.2'den şaşmamalı mıyım?

M.2 almak hem performans açısından hem de fiyat açısından daha avantajlı. @TRsraD

Önerdiğiniz SSD ile ilgili forumda açılmış birkaç konu gördüm de ısınma problemi olduğunu söyleyen vardı biri de kronik sorunlu yazmış. İçerisinde oyunların yanında yaptığım projelerimi de tutmak istiyorum. İleride bir sıkıntı yaşar mıyım sence?

Yeni konular

Geri
Yukarı