Çözüldü Gigabyte B450M S2H V2 seste cızırtı problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jex Blake

Hectopat
Merhaba, yeni sistem topladım. Oyunlara girerken az cızırtı sesi başlıyor ve hep devam ediyor. Tüm sistemimi yazıyorum hangi driver'ı indirmem gerektiğini bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
Gigabyte B450M S2H
EVGA 1660 Super
Ryzen 5 3600
Samsung 970 EVO
1 TB HDD
750W Zalman Gigamax 80+ bronz

Ayrıca aygıt yöneticisinde NVIDIA ile alakalı driverlar da var, onları güncellemeye gerek var mı?

1615101233959.png

Çözüm
Eğer kasanın üst tarafına takıyorsanız normaldir bendede geliyordu bende kasayı çevirip anakarta taktım ses gelmiyor.
Güncelleme sonrası mı cızırtı oluştu? Sürücü için geri dön deyin, eğer düzelmezse yüksek ihtimalle donanım kaynaklı.

Yeni sürücü yüklemedim. Normal driverda böyle oldu.

Anakart degilde varsa kasanin kendi kulaklık, hoparlor cikisina takmayi deneyin. Bu sekilde daha iyi sonuc almistim ben.

Kasanın girişine takılı zaten
Güncelleme sonrası mı cızırtı oluştu? Sürücü için geri dön deyin, eğer düzelmezse yüksek ihtimalle donanım kaynaklı.
yeni sürücü indirip deneyeyim belki düzelir. fakat nerden indireceğimi bilmiyorum.

Aygıt yöneticisinde ses denetleyicisi ya da ses ayarları vardır, özellikler deyin orada güncelle seçeneği vb olur, güncel değilse oradan güncellersiniz ama sisteminizi yeni yüklediğinizden zaten günceldir, driverı geri yükle deyin.

Arka kısımdaki girişler 3 tane.

1615108463639.png

Şu şekilde. Bunları değiştiremiyorum. Hoparlör girişi yok. Hepsine taktım olmuyor.

Değiştirmenin yolunu buldum, anakarta taktım, düzeldi. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı