Gigabyte B450M S2H V2 sistem BIOS ve boot menüye girmiyor

ReAsp

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle hayırlı akşamlar.

Göze çarpan ilk şey bilgisayarım açılışta anakartımın logosu çıkmıyor(BIOS'um UEFI) direkt siyah ekran sonra.
Boot, BIOS menulerine giriş yapmaya çalıştığınızda 5 saniye siyah ekran veriyor ve ekranı kapatıyor ama hala bilgisayar çalışıyor.

Anakartım Gigabyte B450M S2H V2.
BIOS Sürümü/Tarihi: American Megatrends ınc. F1, 28.08.2020
SMBIOS sürümü: 3.2

BIOS'u güncelleyemiyorum çünkü ne BIOS'a giriş yapıyor ne de boota.

Sonra göze çarpan ikinci şey bilgisayarı formatlamaya çalıştığımda bilgisayar donuyor ve yeniden başlatmak sorunda kalıyorum yanı kısacası hata veriyor sıfırlanmıyor ayarlardan.

Bu hata ilk defa başıma geldi ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olanlar için teşekkür ederim.

Genelde bu tip durumlarda, anakartın pilini çıkarıp biraz beklerler. Daha sonra geri taktıklarında bir ihtimal sorun çözülebiliyor. Bir de anakartınıza uyumlu farklı bir işlemci takarak açmayı deneyebilirsiniz. O da olmadı ekran kartınızı sistemden çıkararak, onboard yoluyla görüntü almayı deneyebilirsiniz. Belki de RAM'lerinizde bir hata olabilir. RAM'lerinizi farklı slotlara takarak çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

BIOS sıfırlamayı dener misiniz? BIOS'un gözükmemesi monitörden veya monitörün bağlandığı girişten de kaynaklanabiliyor.

Yazılımsal yolla BIOS'u sıfırlamam mümkün değil ama belki donanımsal yapabilirim anakart üstünde tuş varmış onu bulmaya çalısacağım teşekkürler.

Genelde bu tip durumlarda, anakartın pilini çıkarıp biraz beklerler. Daha sonra geri taktıklarında bir ihtimal sorun çözülebiliyor. Bir de anakartınıza uyumlu farklı bir işlemci takarak açmayı deneyebilirsiniz. O da olmadı ekran kartınızı sistemden çıkararak, onboard yoluyla görüntü almayı deneyebilirsiniz. Belki de RAM'lerinizde bir hata olabilir. RAM'lerinizi farklı slotlara takarak çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Anakart pilini denemedim, RAM slot 2 tane ikisi de dolu, işlemci deneyebilmem pek mümkün değil ne yazık kı, onboardı denemek aklımdaydı teşekkür ederim geri dönüş yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ReAsp BIOS pilini çıkartıp sıfırlayabilirsiniz veya CMOS clear yapabilirsiniz.

Denedim hatta cihazı komple söküp 30 dakika bekledim fakat ne yazık kı aynı durum.

Denedim hala aynı durum ne yazık kı.

Yeni konular

Geri
Yukarı