Gigabyte B450M S2H V2 sistemde ekran gelmiyor

DARKVENOM

Hectopat
Merhabalar anakartimi servise gönderdim Ryzen 5 Pro 4650G işlemcim güncelleme ile destekliyordu anakart. Anakart elime geldi stok soğutucuyu macunsuz direkt vidalarını sıkarak denemek için taktım RAM'leri taktım CPU güç bağlantısı anakart 24 pin bağlantısını yaptim. Ekrana BIOS ekranı geldi F60 sürümüne güncellemislerdi. Anakarti kasaya montajladim şu an tuşa basıyorum fanlar dönüyor her şey sıkıntısız ama ekran gelmiyor zaten harici bir ekran kartı kullanmıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim ne yaptıysam olmadı BIOS pilini çıkardım bekledim geri taktım gene ise yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ekranı geldiyse daha sonra ekran gelmiyorsa montajda sorun var. Tekrar gözden geçirin.

Vallaha hocam bakıyorum neyi yanlış yapmış olabilirim işlemci ve RAM takılı sadece onları da yanlış takma ihtimalim yok gibi.

Sistemi tek RAM ile deneme yapın.

Denedim hocam ayrı ayrı 2 RAM'i 2 slotta da denedim sonuç aynı.

Işlemciye soğutucu takmadan denesem sıkıntı olur mu? Veya vidalarını sıkmadan üzerine soğutucu koysam?

Yok hocam onu da denedim. BIOS'a girdiğimde kaydetmeden çıktım bu BIOS sürümünü düşürmez değil mi yani başka bir şey aklıma gelmiyor çünkü.

Yok canım yükseltilmiş sürümü gördüysen ve BIOS ile ilgili bir şey yapmadıysan kendi kendine düşürmez.

İşlemciyi sök tak yapmayı dene.

Soğutucu takmadan yapsam olur mu hocam bir de jumper yok bu anakart da ben BIOS'unu nasıl sifirlayabilirim?

Soğutucuyu montajlamayın ama işlemciye temas ettirinkısa süre açacağınız için ısısını alsın.
Jumper vardır mutlaka.

Eğer yoksa BIOS pili ve RAM'leri çıkarıp tüm kablo bağlantılarını kasadan çıkararak 15 dk beklemelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı