Gigabyte B450M S2H ve Aerocool Airhawk Duo fanları bağlama

Psyco34

Centipat
Merhaba. Bende Gigabyte B450M S2H anakart var. Fakat benim kasamın soğutmasından memnun kalmadığım için bunu: Aerocool Airhawk Duo almaya karar verdim ama bunda ki fanlar ARGB imiş, ben de fazla anlamıyorum, bu kasanın içinde ki fanları nasıl bağlayacağım? Sadece kasa hoşuma gitti, öyle adreslenebilir LED önemli değil ha renk değiştirsin. Bunun içinde kontrolcü varmış onu benim anakartta ki SYS fan girişine mi takmam gerekiyor? Bir de Aerocool Cylon 4F bunu alacağım, kule tipi soğutucu bunu CPU fan girişine takamaz mıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Reset tuşuna zaten bağlı gelir sizin bir şey yapmanıza gerek gerek yok diye biliyorum.

Soğutma konusunda eğer Aerocool ve 6 Pin fan bulunuyorsa direkt kontrolcüye bağlanabilir ama bulunuyorsa ve harici 3 Pin girişi yoksa işler karışabilir.

Teşekkürler vallahi nasıl desem bir şey anlamadım artık bilen birine soracaz yardım alacağıma benziyor bakalım

Yani anladığım şu benim fan kontrolcüsünü SYS fana bağlayıp RGB girişini de reset tuşuna bağlasak yeterli olur zaten kasada 3 tane ARGB fan var bende ekstradan aynı fandan 2 adet daha alacağım ışıklar olsunda ben ayarlamasam da olur yani reset tuşuna basıp birkaç renk değiştirsem yeter yani ama fanlar çalışsında gerisi önemli değil. Bu arada Duo adlı kule tipi soğutucu sanırım S2H adlı anakarta uyumlu değilmiş öyle yazıyordu her yerde

Yeni konular

Geri
Yukarı