Gigabyte B450M S2H vs MSI B450M-A PRO Max 3466MHz

dkusbazoglu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,

Aylarca süren araştırmalarım fikir değişikliklerim sonucu önümüzde ki hafta sistemimi satın alacağım inşallah.
2 Farklı sorum olacak değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Sistem;
  • AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz
  • Gigabyte B450M S2H ya da MSI B450M-A PRO Max 3466MHz ( ilk sorum bu)
  • GeIL 16 GB(2x8) Evo Spear AMD Edition 3000MHz
  • Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+ ya da MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X ( ikinci sorum bu)
  • Ranker Cygnus Tempered Glass
  • Sharkoon 650W SHP650 V2 80+ Güç Kaynağı

Arkadaşlar anakart bu iki seçeneğim var hazır sistem alacağım yükseltmelerde uygun olarak bu ikisi var. Bütçem yeterli olsa B450 Tomahawk seçeneği de var fakat çok pahalı oluyor. Bu iki anakarttan hangisini tercih etmeliyim ve üzer mi beni?
Ekran kartı olarak iki seçenekte çok güzel fakat karar vermekte zorlanıyorum.

Bu şekilde fiyatı 6500 TL

Daha farklı önerileriniz var ise duymak isterim.
Teşekkürler.

S2h uzak durun 3-4 ay kullandım burda her gördüğüm almak isteyen arkadaşa da söylüyorum ucuz etin yahnisi sözünün anakartta vücut bulmuş hali bios arayüzü çöp ve ilerde ram yükseltmek isterseniz mhz arttırma gibi bir durumda sıkıntı çıkarır. Biraz saha verip msi in b450 chipsetli kartlarından birini alın kafanız daha uzun süre rahat eder

Gigabyte B450M S2H kullanicisiyim BIOS'u gayet şık ve anlaşılır ve F/P olarak gayet ideal ve RAM frekans da da XMP acik sekilde 3000 MHz'de hiç bı problem yaşamadım ben öneririm ama tabii gine size kalmış.

Oc yapmak isterseniz veya 3200 mhz gibi bir ram alırsanız fikirleriniz aynı kalacağını zannetmiyorum. Oc menüsü yok nerdeyse ve ram 3200 oldu mu sapıtıyor
Bendeki anakart sıkıntı çıkarıyordu 3200 mhz de almanızı önermem

Bende Gigabyte B450M S2H var 5 aydır kullanıyorum 3200MHz olarak bir sıkıntı yaşamadım. BIOS'ta XMP var onu açınca otomatikman RAM MHz değerlerini veriyor. BIOS kolay anlaşılır ve güzel geldi bana. ve bios güncelleme çok kolay internetten direk indirip bir flash bellek direk atıp sonra bios girip oradan q-flash seçeneğine tıklayarak direk yüklüyor güzel geldi bana.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı