Gigabyte B450M S2H vs MSI B450M PRO- M.2 MAX

Çilekli Süt

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bir süredir araştırıyorum. Forumdaki başlıkları da okudum, hemen hemen herkesin fikri S2H yönünde. Fakat ne yazık ki kimse tam olarak bir sebep belirtmemiş.

Nedir S2H'yi M.2 maksimum Pro'dan daha iyi yapan acaba?

Beni en çok endişelendiren konu ise, Gigabyte'ın sitesinde RAM hızlarında 3200 yazmıyor oluşu. Benim RAM'lerim 3200. Aslında desteklediğini söyleyenler de olmuş, ancak bunun için overclock yapmam gerekiyor mu?

Ve. Ekran kartımın MSI olması, anakartımı da MSI almam için yeterli bir sebep mi? Bu tip şeylerde sinerji oluyor mu yani?

GTX 1660 (MSI Gaming)
Ryzen 5 3600
Kingston HX432C16PB3K2/16 HyperX Predator 16 GB (2x8GB
Samsung 970 EVO Plus 500 GB
Corsair Spec-Delta

Teşekkürler.

Merhabalar, bir süredir araştırıyorum. Forumdaki başlıkları da okudum, hemen hemen herkesin fikri S2H yönünde. Fakat ne yazık ki kimse tam olarak bir sebep belirtmemiş.

Nedir S2H'yi M.2 maksimum Pro'dan daha iyi yapan acaba?

Beni en çok endişelendiren konu ise, Gigabyte'ın sitesinde RAM hızlarında 3200 yazmıyor oluşu. Benim RAM'lerim 3200. Aslında desteklediğini söyleyenler de olmuş, ancak bunun için overclock yapmam gerekiyor mu?

Ve. Ekran kartımın MSI olması, anakartımı da MSI almam için yeterli bir sebep mi? Bu tip şeylerde sinerji oluyor mu yani?

GTX 1660 (MSI Gaming)
Ryzen 5 3600
Kingston HX432C16PB3K2/16 HyperX Predator 16 GB (2x8GB
Samsung 970 EVO Plus 500 GB
Corsair Spec-Delta

Teşekkürler.
Aralarında pek bir fark olmaz sinerji gibi bir şey yok yani ama ben MSI anakart kullanıyorum memnunum size de öneririm.

S2H RAM konusunda 3200 destekliyor bir kullanıcı olarak bunu söyleyebilirim. Ama ben şuan almış olsam MSI alırdım.

Hocam, M-A Pro almayın. VRM soğutucu yok. 8 pin CPU beslemesi bile yok. M Pro ile bunu karıştırıyoruz. Zaten birinde 2 diğerinde 4 RAM slotu var. 4 olanı alabilirsiniz. Ekran kartı markasıyla anakart markası farklı olabilir.

B450M-S2H. VRM soğutması var çünkü. Bu arada işlemcin Gen3 değilse MSI olan ile 3466 MHz frekans kullanabiliyorsun maksimum. Ancak Gigabyte olanla 3600 MHz destekleniyor.

1609938954243.png

1609938983271.png

MSI, ürettiği donanımlara diğer şirketlere göre daha erken ve daha fazla yazılım desteği veriyor. MSI öneririm size.

Yeni konular

Geri
Yukarı