Gigabyte B450M S2H'e en fazla kaç adet fan takılır?

PSU 550W, FAN lar kaç RPM de döndükleri hakkında hiç bir fikrim yok.

Dostum sistemin ortalama bir sistem olsa Nvidia 1650, ryzen 2600 falan totalde sen bu sisteme abartı olmasın. Psu da 550 watt yerine 650 watt olsa. Böyle bir şey yapabilirsin. Sen fanları anakart üzerinde ki fan girişine çoklayıcı ile taktığın için kaç adede kadar destekleyeceği önemli molex kullanıyor isen korkmana gerek yok.

images - 2021-02-25T161443.673.jpeg

Çoklayıcı kullanmayı bildiği için çoklayıcı sayesinde birden fazla fan takabileceğini biliyor olmalı. b450 giriş kartların genelinde 1adet kasa fanı girişi 1 adet işlemci fanı girişi bulunur.

Arkadaş zaten çoklayıcı kullanmayı bilmiyor demedim sormak istediği tek fan girişine çoklayıcı ile kaç fan takabileceğim ve zararı olur mu.

Dostum sistemin ortalama bir sistem olsa Nvidia 1650, ryzen 2600 falan totalde sen bu sisteme abartı olmasın. Psu da 550 watt yerine 650 watt olsa. Böyle bir şey yapabilirsin. Sen fanları anakart üzerinde ki fan girişine çoklayıcı ile taktığın için kaç adede kadar destekleyeceği önemli molex kullanıyor isen korkmana gerek yok.

Eki Görüntüle 895647

Arkadaş zaten çoklayıcı kullanmayı bilmiyor demedim sormak istediği tek fan girişine çoklayıcı ile kaç fan takabileceğim ve zararı olur mu.
Sistemi belirteyim o zaman:
Asus rog strix RX 570, Ryzen 5 2600, 2x8 3200 MHZ RAM, 1 TB HDD, 550W PSU.
Ben tek girişe çoklıyıcı alıp 3 FAN taktım. Konu biraz saptı o yüzden söyleme gereği duydum. Ve fanlar molex değil. MSI ın ARGB 2 ön fanı Egzoz fanda RGB siz modeli.

Sistemi belirteyim o zaman:
Asus rog strix RX 570, Ryzen 5 2600, 2x8 3200 MHZ RAM, 1 TB HDD, 550W PSU.
Ben tek girişe çoklıyıcı alıp 3 FAN taktım. Konu biraz saptı o yüzden söyleme gereği duydum. Ve fanlar molex değil. MSI ın ARGB 2 ön fanı Egzoz fanda RGB siz modeli.
Tek giriş 3 fan sorun olmaz 4 fan bile olabilir fanların değerleri önemli eğer molex ise korkmana gerek yok kasadaki fanlar sorun çıkartmaz ekstra fan da takabilirsin.

Çoklayıcı kabloların dörtten fazlası hariçten PSU gücü istiyor. Dört fana kadar tek anakart girişinden dörtten fazlası için anakart gücünün yanında PSU gücü gerekiyor. Kısaca kasada ne kadar fan kullanacaksan bu anakarttan çok alacağın çoklayıcı kabloya bağlı.

Arkadaşlar bende bu anakart ile bir sistem kurdum yeğenime. Ancak şöyle bir problem var. Kullanılan kasa MSI 100r ve üzerinde 3 adet 4 pinli fan var. Buna ek olarak bende 2 adet 3 pinli fan daha aldım. Toplamda 5 adet fan var ve anakartta 1 tane sysfan girişi var. Çoklayıcı alacağım ama bulabildiğim çoklayıcılarda 1 den fazla 4 pinli giriş yok. Ben 3 adet 4 pinli fanı nasıl takacağım.
Örnek olarak aşağıdaki çoklayıcı buldum ama 1 adet 4pinlik giriş sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı